Gdzie można skosztować najlepszych win z Wybrzeża Amalfitaskiego?

Tagi , , , , , ,

Włochy to prawdziwie wymarzone miejsce na spędzenie wakacyjnego lub zimowego wyjazdu. Nie ma się więc co dziwić, że nasi rodacy właśnie tam tak chętnie kierują swoje kroki. Słoneczna Italia ma bowiem wszystko, czego potrzeba do tego, by przeżyć niezapomnianą przygodę i poznać różnorodne ciekawe miejsca. Żadna wycieczka do Włoch nie może się jednak odbyć bez spróbowania tradycyjnej, włoskiej kuchni lub niesamowitego, włoskiego wina. Jeśli ten procentowy napój interesuje was najbardziej, to Wybrzeże Amalfi będzie idealnym miejscem na odpoczynek. To właśnie tam znajduje się największa liczba lokalnych winiarni, które umożliwiają degustację tego trunku. Tak więc gdzie można skosztować najlepszych win z Wybrzeża Amalfitaskiego?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Niewielkie miasteczko Furore z winiarnią Marisa Cuomo

Pierwsze kroki podczas podróży po Wybrzeżu Amalfi warto skierować do niewielkiego, jednak niezwykle urokliwego miasteczka Furore. To własnie tam znajduje się jedna z najpopularniejszych winiarni o dźwięcznej nazwie Marisa Cuomo. Składa się ona z kilku niewielkich domków, które majestatycznie stoją na klifie. Winnice znajdują się pomiędzy skałami, a zimny wiatr z północy zapewnia idealne warunki do przechowywania butelek tego tradycyjnego, włoskiego trunku. Jeśli więc zdecydujecie się odwiedzić winnicę Marisa Cuomo, to koniecznie musicie spróbować butelki Fior d’Uva. Jest to jedyne białe wino z całego Wybrzeża Amalfi, które fermentuje w ogromnych drewnianych beczkach. Niemniej jednak trzeba podkreślić, że produkuje się tam aż 4 rodzaje win, z których każdy ma inne właściwości smakowe i inny aromat. Turyści powinni skontaktować się z winiarnią Marica Cuomo bezpośrednio by zarezerwować czas na krótkie zwiedzanie, a także na degustację.

Gdzie można skosztować najlepszych win z Wybrzeża Amalfitaskiego? Koniecznie odwiedź Tramonti

Kolejną niezwykłą, winną miejscowością Wybrzeża Amalfi jest Tramonti. Samo Tramonti ciężko nazywać miejscowością, gdyż jest to przede wszystkim jedna z najdłuższych dróg Wybrzeża Amalfi, która otoczona jest niewielkimi wioskami. Winnice są przepięknie usytuowane na zboczach górskich, a doliny pozwalają jednocześnie na uprawę warzyw, z których region Tramonti również słynie. Niemniej jednak można tam znaleźć kilka winiarni, które przede wszystkim mają niezwykle bogatą historię. Niegdyś to właśnie wino z Tramonti było transportowane w region Neapolu i sprzedawane na lokalnych marketach.

Najpopularniejszą winiarnią, która bez wątpienia warto odwiedzić, jest Tenuta San Francesco. To właśnie tam można zwiedzić historyczne pola winogron, a także skusić się na degustacje najpopularniejszych, lokalnych trunków. Co ciekawe, w winiarni tej można również zostać lunch, który serwowany jest zgodnie z tradycjami kuchni włoskiej. Podobnie zresztą jak w poprzednim przypadku, turyści powinni samodzielnie skontaktować się z winiarnią, by zarezerwować sobie czas nie tylko na krótkie zwiedzanie, ale przede wszystkim na degustację win, podczas której mogą oni również zapoznać się z samym procesem produkcji i fermentacji poszczególnych rodzajów tego trunku.

Winiarnia Raito w Vietri Sul Mare

Ostatnim miejscem, na winnej mapie Wybrzeża Amalfi jest Vietri Sul Mare. Tak naprawdę jest to niewielkie, jednak niezwykle urokliwe miasteczko, nad którym góruje niezbyt pokaźnych rozmiarów szczyt górski nazwie Ratio. To właśnie tam zostały zaaranżowane pola winiarskie. Co więcej, winnice z tego regionu produkują głównie wina organiczne, a także takie, które słyną ze swojego delikatnego smaku i niepowtarzalnego aromatu. Winiarnie w tym miasteczku malownicze usytuowane są pomiędzy lasami i zajmują powierzchnię około dwóch hektarów. Najpopularniejszą odmianą winogron jest Aglianico oraz Piedirosso, które są głównie wykorzystywane do produkcji wina czerwonego i różowego. Winiarnie oferują turystom krótkie wycieczki, a także degustację. Co więcej, można tam również zorganizować np. urodziny lub inne uroczystości.

Najlepsze hotele w Neapolu

Poprzedni

Ile kosztuje jedna lub dwie noce na Capri? Ceny na Capri

Sylwester i Nowy Rok w Neapolu

Następny

Dodaj komentarz