Ile kosztują wakacje na Wybrzeżu Amalfitańskim?

Tagi , , , , ,

Wybrzeże Amalfitańskie podobnie zresztą jak wiele innych popularnych miejsc turystycznych we Włoszech, nie są to miejsca tanie na wakacje. Warto zaplanować sobie budżet na wakacje na Wybrzeżu Amalfi, by bez wielu wyrzeczeń cieszyć się tym pięknym, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO odcinkiem włoskiego wybrzeża. Ile kosztują wakacje na Wybrzeżu Amalfitańskim ?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wakacje na Wybrzeżu Amalfitańskim — ceny

W wysokim sezonie turystycznym, który trwa zazwyczaj od kwietnia do końca października, ceny zarówno za apartamenty, jak i za parkingi, komunikację miejską utrzymują się na mniej więcej na stałym poziomie. W miesiącach zimowych ceny są zazwyczaj nieco niższe. Jednak wtedy wiele hoteli, apartamentów wakacyjnych oraz restauracji jest zamkniętych, natomiast transport publiczny kursuje w ograniczonej ilości i godzinach. Poza tym nie wszystkie usługi turystyczne są jesienią i zimą dostępne.

Warto wiedzieć, że występują istotne różnice między miastami leżącymi na Wybrzeżu Amalfitańskim. Najdroższym miastem jest Positano, a zaraz za nim plasuje się Amalfi. Natomiast w nieco mniej znanych, ale równie gościnnych i pięknych miejscowościach, takich jak: Maiori, Praiano, Cetara oraz Minori ceny są nieco niższe niż w pozostałych.

Czytaj także – Amafli

Ceny w restauracjach na Amalfi

Wybrzeże Amalfi oferuje szeroki wybór miejsc, gdzie można smacznie zjeść. Są to zarówno restauracje wyróżnione gwiazdkami Michelin, jak i tradycyjne pizzerie. Ceny są dość zróżnicowane, jednak na ogół można znaleźć coś smacznego na każdą kieszeń. Możemy zasmakować w klasycznych potrawach kuchni śródzimnomorskiej, a także w innych specjałach z całego świata.

Cena za dwa dania w restauracji wynosi co najmniej 35 EUR za osobę, jednak menu degustacyjne najlepszych szefów kuchni Wybrzeża Amalfi może kosztować nawet 150 EUR za osobę. Pizza oraz napój kosztują średnio od 15 do 20 EUR, natomiast popularne lokalne jedzenie uliczne ze smażonymi rybami oraz owocami morza, znane jako „Cuoppo napoletano” kosztuje około 8 EUR.

Zobacz także Gdzie zjeść na Capri tanio

Wybrzeże Amalfi – ceny komunikacji publicznej

Najtańszym sposobem przemieszczania się pomiędzy miastami Wybrzeża Amalfitańskiego i Zatoki Salerno jest autobus publiczny. Dostępne są bilety w jedną stronę, jak i bilety godzinne, które zachowują ważność przez 60 minut od pierwszego przejazdu. Inną opcją dla tych, którzy planują korzystać z komunikacji publicznej kilka razy w ciągu dnia, jest bilet 24 godziny. Jest ważny od pierwszego przejazdu. Kosztuje on 10 EUR oraz 12 EUR. Należy jednak pamiętać, że w sezonie wakacyjnym na przystankach mogą być długie kolejki, zwłaszcza takich jak w Positano.

Prywatny transfer samochodem typu sedan lub minivan z Neapolu do Amalfi lub Positano kosztuje średnio około 130 EUR. Obejmuje on odbiór pasażerów z lotniska lub dworca kolejowego i transport do hotelu, lub apartamentu. Przejazd transportem publicznym kosztuje średnio około 30 EUR za osobę, więc czasami prywatny transfer w przypadku większej ilości osób jest tańszą i wygodniejszą opcją dotarcia na Wybrzeże Amalfitańskie.

Jeśli chodzi o promy, to jest to doskonały sposób na zwiedzanie miast wzdłuż Wybrzeża Amalfi oraz Półwyspu Sorrentyńskiego. Bilety na prom są nieco droższe niż bilety autobusowe, jednak podróż promem może znacznie ograniczyć stres związany z czasem, biorąc pod uwagę, że ruch na lądzie jest często utrudniony w szczycie wakacyjnego sezonu.

Wakacje na Wybrzeżu Amalfitańskim nie muszą być bardzo drogie, wystarczy, że zaplanujemy je nieco wcześniej i z głową!

Autor: Magdalena Łydka

Najlepsze hotele w Neapolu

Poprzedni

Jak prezentuje się neapolitańska pogoda w ciągu roku?

Park Archeologiczny Pompeje – historia, zwiedzanie, dojazd

Następny

Dodaj komentarz