Jak dojechać do Sorrento z Neapolu?- sprawdźmy dostępne możliwości!

Tagi , , , , ,

Sorrento jest jedną z bardziej popularnych miejscowości turystycznych. Okazuje się, że upodobali ją sobie głównie polscy turyści. Bez wątpienia Sorrento zyskało sobie tak wielką sławę ze względu na swoją malowniczą lokalizację. Sorrento znajduje się bowiem nad brzegiem Zatoki Neapolitańskiej. Z drugiej zaś strony nad miastem góruje malowniczy wulkan Wezuwiusz. Jednak Sorrento nie jest obsługiwane przez żaden port lotniczy. Największe miasto, które znajduje się w jego pobliżu z portem lotniczym to Neapol. Wobec tego, jak dojechać do Sorrento z Neapolu?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dojechać do Sorrento z Neapolu samochodem?

Jedną z najwygodniejszych opcji podróży do Sorrento z Neapolu jest bez wątpienia samochód. Turyści na lotnisku w Neapolu mogą skorzystać z co najmniej kilku wypożyczalni pojazdów. Wówczas będą mieli do pokonania około 49 kilometrów. Nie powinno zająć im to więcej niż godzinę i 10 minut. Droga do Sorrento z Neapolu wygląda następująco:

  • z lotniska należy kierować się w stronę południowej części miasta. Tam z kolei znajduje się wyjazd na autostradę A3.
  • w dzielnicy San Giorgio e Cremano należy zjechać na drogę oznaczoną jako E45.
  • kolejno trasą tą trzeba kierować się na południe.
  • w miejscowości Castellammare  di Stabia należy skierować się na drogę SS145.
  • droga ta doprowadzi nas do Sorrento

Jak widać, podróż samochodem do Sorrento z Neapolu wydaje się najkorzystniejszym rozwiązaniem. Większa część trasy prowadzi przez nadbrzeże Zatoki Neapolitańskiej. W związku z tym trasa oferuje niesamowite widoki.

Może Cię zainteresować: Neapol- gdzie spać?

Jak dojechać do Sorrento z Neapolu komunikacją miejską?

Do Sorrento z Neapolu można dostać się również przy pomocy komunikacji miejskiej. Turyści mają do wyboru zarówno podróż pociągiem, jak i podróż autobusem.

Podróż autobusem

W momencie, kiedy poróżni zdecydowali się dojechać do Sorrento autobusem, muszą zarezerwować bilet na Flixbus. Przewoźnik ten odjeżdża z dworca głównego w Neapolu, prosto na dworzec główny w Sorrento. Zwykle bilet na taki przejazd kosztuje około 10-15 euro. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja biletu przez stronę Flixbus.

Podróż pociągiem

Z głównego dworca kolejowego w Neapolu odjeżdża pociąg do Sorrento. Jest on oznaczony numerem jeden. Podróż trwa około godziny i 20 minut. Turyści mogą kupić bilety przez aplikację, a także w kasie biletowej na dworcu. Warto kupić bilety online, gdyż trasa ta jest niezwykle popularna. Często może się okazać, że biletów na dany przejazd po prostu zabraknie.

Przeczytaj: Sorrento – najlepsze hotele i noclegi nad morzem

Dojazd do Sorrento z Neapolu taksówką

Okazuje się, że do Sorrento z Neapolu kursują również taksówki. Jest to zdecydowanie jedna z najdroższych opcji. Korporacje taksówkarskie bardzo drogo liczą sobie za kursy międzymiastowe. Niemniej jednak turyści mogą „złapać” taksówkę już na lotnisku w Neapolu. Dowiezie ich ona pod wskazany adres w Sorrento. Trzeba jednak się liczyć z tym, że za taki kurs zapłacimy nawet ponad 100 euro. Co więcej, warto uważać na taksówki prywatne. Prywatni kierowcy jeszcze wyżej cenią sobie przejazdy turystów.

Najlepsze hotele w Neapolu

Poprzedni

Sorrento — najlepsze hotele i noclegi nad morzem

Sorrento- największe atrakcje turystyczne miasta i jego okolic

Następny

Dodaj komentarz