Jak dojechać do Sorrento z Neapolu?

Tagi , , , ,

Będą w Neapolu, warto skorzystać z bliskości Sorrento i odwiedzić też to miasto. Szczególnie że są to świetnie skomunikowane ze sobą miejsca. Opcji jest tak wiele, że aż ciężko wybrać. Zobacz, która będzie dla Ciebie idealna. Jak dojechać do Sorrento z Neapolu?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dojechać do Sorrento z Neapolu samochodem?

Wybrzeże Sorrento, Włochy.
Wybrzeże Sorrento, Włochy., licencja: shutterstock/By

Jeżeli potrzebujesz dużej swobody, najlepszy będzie samochód z wypożyczalni. Jeżeli jedziesz do Sorrento i nie masz zamiaru wracać do Neapolu, nie musisz rezygnować z tej opcji. Wiele wypożyczalni oferuje usługę wypożyczenia samochodu w jednym mieście i oddanie go w innym.

Trasa to tylko 49 km drogami krajowymi SS145 i A3. Mamy niepowtarzalną okazję krążyć wąskimi i urokliwymi ulicami włoskich miasteczek. Dojeżdżając do Sorrento, możemy podziwiać zachwycające widoki na Zatokę Neapolitańską. Nadrabiając niewiele kilometrów, możemy też z łatwością odwiedzić Pompeje, czy przejść się pod Wezuwiusza. Nie jest to na pewno najtańsza opcja transportu, ale zapewni nam największą elastyczność.

Cena: od 70 euro za dobę

Wycieczka do Sorrento pociągiem

Pociąg do Neapolu, Włochy, fot. shutterstock.com
Pociąg z Neapolu, Włochy, fot. shutterstock.com

Podobną trasę, jaką pokonamy samochodem, możemy bez problemu pokonać pociągiem. A właściwie szybką koleją podmiejską o nazwie Circiumvesuviana. Pociąg 11171 Sorrento pokonuje tę trasę w 1 godzinę i 15 minut. Odjeżdża ze stacji kolejowej Napoli Porta Nolana 80142 Neapol i dojeżdża do stacji Sorrento 80067 Sorrento, Metropolitan City of Naples. Bilet można kupić bez problemu w kasie biletowej na dworcu. Jeżeli chcemy dotrzeć najpierw do Pompei, należy kupić bilet do stacji Pompei Scavi. Wielkim plusem tego rozwiązania jest cena oraz to, że z pociągu podobnie jak z samochodu możemy podziwiać zachwycające widoki. Przez pewien czas naszym oczom ukaże się nawet sam Wezuwiusz.

Niestety w sezonie pociąg i stacja mogą być bardzo zatłoczone, zarezerwuj więc sobie więcej czasu na kupienie biletu i znalezienie właściwego peronu. Pociągi nie są też bardzo czyste ani nowoczesne, często ciężko znaleźć miejsce i nie ma klimatyzacji. Przygotuj się na to.

Cena: od 3 euro

Prom z Neapolu do Sorrento

Neapol, Włochy. Widok na Zatokę Neapolitańską ze wzgórza Posillipo z Wezuwiuszem daleko w tle., licencja: shutterstock
Neapol, Włochy. Widok na Zatokę Neapolitańską ze wzgórza Posillipo z Wezuwiuszem daleko w tle., licencja: shutterstock

Jeżeli szukasz niezapomnianych wrażeń i kochasz wodę, rozważ podróż promem lub wodolotem. Prom jest wolniejszy, ale pozwoli Ci spokojnie podziwiać widoki. Zanim jednak udasz się do Sorrento, masz idealną okazję, żeby zwiedzić port oraz na przykład udać się na zamek Castel dell’Ovo. Możesz też popłynąć promem lub wodolotem na wyspę Capri, a po jej zwiedzeniu złapać prom i w ciągu 20 minut być w Sorrento. Wyspa jest dobrze skomunikowana z oboma miastami. Czas podróży to około 35-50 minut. Ceny podawane przez pośredników online mogą się drastycznie różnić, dlatego polecamy kupić bilet na miejscu.

Cena: od 12 euro.

FLIXBUS

Dwa razy dziennie ze stacji Corso Arnaldo Lucci w Neapolu odjeżdża też znany nam w Polsce Flixbus. Dotrzesz nim na Corso Italia w Sorrento. W tej opcji bez problemu kupimy bilety przez internet na stronie przewoźnika, a jeżeli mamy szczęście, to trafimy na świetne okazje cenowe.

Cena: od 2,5 euro

Wybór jest ogromny i każdy znajdzie coś w odpowiadającej mu cenie, a przy okazji praktycznie każda opcja zapewnia niezapomniane widoki. Mamy nadzieję, że udało Wam się znaleźć przydatne informacje i bezproblemowo dostaniecie się do krainy cytryn i limoncello.

Najlepsze hotele w Neapolu

Poprzedni

Najlepsze restauracje na Capri

Najlepsze hotele all inclusive na Ischii

Następny

Dodaj komentarz