Jak prezentuje się neapolitańska pogoda w ciągu roku?

Tagi , , , , , ,

Neapol- miasto położone nad Zatoką Neapolitańską jest jednym z najczęstszych kierunków wakacyjnych turystów z Polski i nie tylko. Nie da się ukryć, że Neapol od zawsze kojarzy się z całą masą atrakcji i przede wszystkim ze świetną pogodą. Turyści doceniają sobie niesamowity klimat miasta, a także luźną i niezwykle gościnną atmosferę. Jednak nie każdy podróżny może cieszyć się urlopem w najcieplejsze, wakacyjne miesiące w roku. Czy oznacza to, że powinni zrezygnować z wakacji w Neapolu? Nie zawsze! Warto więc dowiedzieć się, jak przedstawia się neapolitańska pogoda w ciągu roku!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Pogoda w Neapolu- kiedy najlepiej jest tam jechać?

Neapol z pewnością każdemu z turystów świetnie znany jest ze swojej niesamowitej, słonecznej pogody. Miasto leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, a co za tym idzie, zdarzają się również i chłodniejsze miesiące. Tak więc, kiedy najlepiej wybrać się na wymarzone, włoskie wakacje? Oto jak przedstawia się średnia temperatura w Neapolu w poszczególnych miesiącach.

 • marzec– pogoda w Neapolu w marcu z pewnością nie należy do najzimniejszych. W dzień turyści mogą oczekiwać 15-16 stopni Celsjusza, zaś nocą spada ona do około 6 stopni Celsjusza. Co więcej, w marcu nie występuje zbyt duża ilość opadów.
 • kwiecień– w tym miesiącu temperatura w Neapolu oczywiście wzrasta. W dzień można spodziewać się nawet 18 stopni Celsjusza, zaś w nocy około 9 stopni Celsjusza. W kwietniu jednak nieznacznie wzrasta ilość opadów.
 • maj– to jeden z cieplejszych miesięcy w Neapolu. W dzień termometry mogą pokazywać nawet 23 stopnie Celsjusza, zaś w nocy temperatura ta spada do około 13 stopni Celsjusza. Opady i dni deszczowe występują sporadycznie.
 • czerwiec– to jeden z wakacyjnych miesięcy, w których w Neapolu rozpoczynają się niezwykle gorące dni. Średnio w dzień termometry pokazują nawet 27 stopni Celsjusza, w nocy termometry pokażą 17 stopni Celsjusza. W czerwcu opady praktycznie nie występują.
 • lipiec– w tym miesiącu temperatury jeszcze bardziej wzrastają. W dzień można spodziewać się nawet 30 stopni Celsjusza, zaś w nocy około 19. Opady również praktycznie nie występują.
 • sierpień– to bez wątpienia jeden z najcieplejszych miesięcy w Neapolu. Termometry w dzień mogą pokazać nawet 31 stopni Celsjusza, z kolei w nocy spada ona do 20 stopni. Sierpień jest również miesiącem w którym opady praktycznie nie występują.

Jesienne temperatury

 • wrzesień– ten miesiąc również jest dobry na podróż do Neapolu. Temperatura w dzień utrzymuje się na poziomie 27 stopni Celsjusza, zaś nocą spada do 16 stopni Celsjusza. Turyści mogą jednak natrafić na znacznie większą ilość dni deszczowych.
 • październik– temperatura w Neapolu w dalszym ciągu wynosi 23 stopnie Celsjusza, zaś nocą termometry pokazują około 13 stopni. Znacznie zwiększa się również suma dobowych opadów.
 • listopad– to w dalszym ciągu miesiąc dość dobry na to, by złożyć wizytę w Neapolu. Temperatury utrzymują się na poziomie 17 stopni w dzień oraz około 8 stopni w nocy. Niemniej jednak turyści powinni przygotować się na znaczną ilość dni deszczowych.

Neapolitańska pogoda – jak kształtuje się temperatura wody u wybrzeży Neapolu?

Dla każdego turysty, który wybiera się do Neapolu, najważniejsza jest temperatura wody u wybrzeży miasta. Tak więc kiedy jest najlepszy okres na kąpiele w morzu? Otóż:

 • marzec– niestety ten miesiąc nie prezentuje się najlepiej pod względem temperatur wody, gdyż utrzymują się na poziomie jedynie 14 stopni Celsjusza.
 • kwiecień- temperatura wody u wybrzeży Neapolu wzrasta do 15 stopni Celsjusza.
 • maj– w tym miesiącu pierwsi turyści mogą rozpocząć kąpiele, gdyż temperatura wody wynosi około 18 stopni Celsjusza.
 • czerwiec– to miesiąc, w którym można rozpocząć plażowanie, gdyż temperatura wody wzrasta do 22 stopni Celsjusza.
 • lipiec– miesiąc idealny na kąpiele w morskiej wodzie, która zachęca turystów 25-oma stopniami Celsjusza.
 • sierpień- temperatura wody staje się jeszcze bardziej zachęcająca i wynosi ona nawet 27 stopni Celsjusza.
 • wrzesień– to kolejny miesiąc, w którym można korzystać z beztroskich kąpieli, gdyż woda utrzymuje temperaturę na poziomie około 24 stopni Celsjusza.
 • październik– turyści dalej mogą korzystać z morskich kąpieli, gdyż woda utrzymuje się na poziomie 22 stopni Celsjusza.
 • listopad– to miesiąc dla odważnych turystów, jeśli chodzi o morskie kąpiele. Temperatura wody obniża się do 18 stopni Celsjusza.

Przeczytaj także – Pogoda na Capri

Najlepsze hotele w Neapolu

Poprzedni

Pogoda i temperatura na Capri w ciągu roku

Ile kosztują wakacje na Wybrzeżu Amalfitańskim?

Następny

Dodaj komentarz