Jak zorganizować ślub na wybrzeżu Amalfitańskim?

, Tagi , , , , ,

Wybrzeże Amalfi tuż obok Toskanii jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc na organizację wymarzonej ceremonii zaślubin we Włoszech. Jest to miejsce idealne ze względu na wyjątkową scenerię ze spektakularnymi widokami, jak i luksusowe hotele i wille nad wodami Morza Śródziemnego, które zapewniają organizacji przyjęcia marzeń.
Przed zaplanowaniem takiej uroczystości, warto zapoznać się z kilkoma praktycznymi wskazówkami jak zorganizować i przygotować ślub na wybrzeżu Amalfitańskim.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ślub na Wybrzeżu Amalfitańskim – co warto wiedzieć?

Ceremonię ślubną na południu Włoch możesz zorganizować samodzielnie z odpowiednim wyprzedzeniem lub możesz skorzystać z pomocy miejscowego „wedding plannera”. Taka osoba jest szczególnie pomocna, jeśli mieszkasz poza Italią. Doświadczony konsultant ślubny może pomóc w załatwieniu niezbędnych formalności, florystów, muzyków, kamerzysty, fotografa,, a także w zorganizowaniu transferów gości z lotnisk.

Jedno, o czym warto wiedzieć to fakt, że planowanie ślubu na Wybrzeżu Amalfi, jak i w innych częściach Włoch, musisz rozpocząć z co najmniej 1,5 -rocznym lub nawet 2-letnim wyprzedzeniem, ponieważ wiele z pięknych miejsc szybko jest rezerwowanych. Terminy ceremonii w Duomo di Amalfi – Katedrze św. Andrzeja w Amalfi, trzeba rezerwować już z co najmniej 2-letnim wyprzedzeniem.

Śluby kościelne na Wybrzeżu Amalfi

Na Wybrzeżu Amalfi można zorganizować śluby katolickie w kościołach lub protestanckie ceremonie ślubne w prywatnych willach. Co ważne, w przeciwieństwie do Sorrento i wyspy Capri, diecezja Amalfi wydała zezwolenie na ceremonie ślubne w lokalnych kościołach, także w przypadkach, gdy narzeczeni nie są mieszkańcami Wybrzeża Amalfitańskiego.

Śluby w Positano są zazwyczaj zawierane w kościele dell’Assunta, znajdującym się tuż nad Spiaggia Grande. W Amalfi pary mogą wymienić się swoimi przysięgami w majestatycznym Duomo di Sant’Andrea, podczas gdy w pobliskim Atrani kolegiata św. Marii Maddaleny jest bez wątpienia jedną z najlepszych katedr katolickich. Wiele par decyduje się na ślub w kameralnym kościele San Pancrazio w Conca dei Marini. W Praiano kościół San Gennaro jest pięknym tłem, z portykiem kościelnym z widokiem na morze. Wszystkie te miejsca, a zwłaszcza Duomo w Amalfi, są rezerwowane z dużym wyprzedzeniem, więc postaraj się zarezerwować swoją datę co najmniej rok wcześniej.

Dokumenty wymagane do ślubu katolickiego na Wybrzeżu Amalfi

 • Świadectwo Pre-Cana – kurs lub konsultacje dla par przygotowujących się do zawarcia małżeństwa w kościele katolickim;
 • Świadectwa Chrztu i Bierzmowania pary;
 • Zapytanie przedślubne – zapytanie to ma na celu zagwarantowanie, że przyszły małżonek nic nie ukrywa;
 • Oświadczenie pod przysięgą dla obywateli amerykańskich, australijskich oraz kanadyjskich.  Obywatele Unii Europejskiej nie muszą posiadać takiego oświadczenia;
 • Kserokopie paszportów.

Ślub na wybrzeżu Amalfitańskim – ślub cywilny

Warto wiedzieć, że ceremonie ślubów cywilnych w Positano odbywają z widokiem na morze na tarasie Ratusza. W Amalfi z kolei odbywają się w dawnym klasztorze benedyktyńskim pochodzącym z XII w. W Maiori ceremonie ślubne mają miejsce w czarującej Sali Fresków w Ratuszu Miejskim. Pary planujące ślub cywilny w Ravello mogą pobrać się w Palazzo Tolla (Ratusz) oraz w ogrodach Giardini della Principessa di Piemonte.


Dokumenty wymagane do ślubu cywilnego na Wybrzeżu Amalfi

 • Odpisy wniosku;
 • Akty urodzenia z pieczęcią apostille;
 • Akt rozwodu, jeżeli dotyczy;
 • Kserokopie paszportów narzeczonych;
 • Kserokopia paszportów dwóch świadków;
 • Kserokopia dowodu osobistego bądź paszportu tłumacza ustnego.

Ślub na wybrzeżu Amalfitańskim – Najpiękniejsze miejsca na wesele

Po podjęciu decyzji, jaki ma się odbyć ślub, nadszedł moment wyboru idealnego miejsca ceremonii ślubnej na Wybrzeżu Amalfi. Na wybrzeżu tym znajduje się wiele pięknych hoteli oraz willi, w których można zorganizować to ważne wydarzenie.

Hotel Santa Caterina – Amalfi

Hotel Santa Caterina w Amalfi łączy w sobie śródziemnomorską elegancję i luksus, więc jeśli szukasz wyjątkowego miejsca na ślub to wybierz właśnie ten hotel. Jest to jeden z najpiękniejszych 5-gwiazdkowych hoteli na całym Wybrzeżu Amalfitańskim, urządzonym w typowo śródziemnomorskim stylu włoskiej willi z XIX w. Na miejsce ceremonii możesz wybrać malowniczy wewnętrzny ogród, restaurację w skałach lub jeden z tarasów, z widokami na całe wybrzeże, które  zapierają dech w piersiach.

Hotel Luna Convento – Amalfi

Hotel Luna Convento di Amalfi to kolejny piękny 5-gwiazdkowy hotel, który powstał na terenie dawnego klasztoru z XII w. Znajduje się on na szczycie 80-metrowego klifu, z którego można podziwiać spektakularne widoki. Hotel posiada dwie restauracje z wielkimi oknami, które doskonale nadają się na organizację przyjęcia weselnego. Jedna posiada widok na wybrzeże, natomiast druga znajduje się w zabytkowej wieży. Mieszczące się w dawnym budynku klasztoru pokoje rozmieszczone są wokół dziedzińca pochodzącego z XIII w. Co ciekawe, w kościele założonym w 1222 r. przez św. Franciszka z Asyżu, nadal odbywają się śluby i inne ważne uroczystości.

Palazzo Avino – Ravello

Palazzo Avino w Ravello to przepiękna rezydencja pochodząca z XII w., położona 350 m.n.p.m. Miejsce to oferuje naturalną, romantyczną scenerię do organizacji kameralnego przyjęcia weselnego oraz pomocną obsługę uroczystości.

Caruso, A Belmond Hotel – Ravello

Hotel Belmond Caruso w Ravello wybudowany w XI w. był pierwotnie pałacem. Obecnie Hotel Belmond Caruso może poszczycić się zachwycającą architekturą ze słonecznymi tarasami, z których roztaczają się niesamowite, panoramiczne widoki na morze i wybrzeże, a także ogrodami z gajami oliwnymi i różami. Z pewnością jest to miejsce luksusowe, wyrafinowane i niezwykle romantyczne. Oferuje wszystko, co najlepsze na przyjęcie weselne na Wybrzeżu Amalfitańskim.

Wybrzeże Amalfi jest idealnym miejscem na niezapomnianą ceremonię ślubną lub ważne spotkanie czy konferencję. Sugerujemy, aby rozpocząć planowanie z co najmniej rocznym wyprzedzeniem, ponieważ najlepsze miejsca szybko się rezerwują.

Autor: Magdalena Łydka

Najlepsze hotele w Neapolu

Poprzedni

Wakacje w Kampanii – niesamowite miejsca, plaże, hotele i noclegi

Gdzie zjeść na Capri tanio i smacznie? – lista restauracji

Następny

Dodaj komentarz