Jesień w Neapolu! Pogoda jesienią

Tagi , , , , , ,

Pełna barw, ciepła włoska jesień zachęca i kusi do spędzenia dłuższego weekendu lub kilku dni w jednym z piękniejszych miast Kampanii — Neapolu. Nieco chłodniejsze jesienne poranki wymagają zarzucenia swetra lub kurtki, jednak południe jest bardzo przyjemne i ciepłe.

O ile lato w Neapolu jest niezwykle upalne i męczące, to wrzesień, październik oraz listopad są czasem posezonowego wytchnienia i oddechu. To również atrakcyjne oraz znacznie niższe ceny, w porównaniu z cenami wakacyjnymi. Przeczytaj, jak można spędzić jesień w Neapolu.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Neapol poza sezonem — piękna jesień nad morzem

Jesienią się dobrze zwiedza i odpoczywa. Plaże są puste, nie są pobieranie opłaty za wstęp i leżaki, a morze jest nadal przyjemnie ciepłe. Miło się także spaceruje po pustych miasteczkach, usługi są tańsze, mniej zapłacimy na nocleg, a przede wszystkim odpoczniemy i poznamy naturalny gwar życia miasta.

W Neapolu jest także co robić podczas nieco gorszej pogody. Bogata historia Neapolu skrywa się w podziemiach, dlatego też, by ją poznać, warto pospacerować korytarzami Sotteranea czy też zwiedzić np. Pałac Królewski w Neapolu — Palazzo Reale di Napoli oraz zamek Castello Sant’ Elmo. Prawdziwego ducha Neapolu odkryjemy w jego wąskich uliczkach, kawiarniach oraz restauracjach, gdzie możemy porozmawiać z mieszkańcami o życiu w tym pięknym mieście.

Neapol klimat

Neapol ma łagodny klimat, który jest typowo śródziemnomorski. Jest to także miasto dość deszczowe w miesiącach jesiennych oraz zimowych. Temperatury zimą są stosunkowo wysokie i bardzo wysokie latem. Średnia roczna temperatura w Neapolu wynosi 15,5° C, natomiast średnia minimalna temperatura w zimie wynosi 4°C i w lecie 18°C. Najbardziej deszczowymi miesiącami w roku są miesiące od października do lutego. Najbardziej suchymi są te miesiące od maja do połowy września.

Neapol pogoda wrzesień

Warto zaplanować wakacje w Neapolu we wrześniu. Średnia temperatura powietrza w Neapolu w tym miesiącu na przestrzeni lat wynosi około 26,6 stopni Celsjusza. Występuje także około 6 dni z opadami. Temperatura morza wynosi 24 ºC. Co ciekawe, w 2020 roku w Neapolu wrzesień zapisał się maksymalną  temperaturą wynoszącą 34°C.

Jesień w Neapolu – pogoda w październiku

Opady w październiku na południu Włoch są nieco większe niż we wrześniu — trwają około 8 dni, pomimo tego jest także wiele dni z piękną, słoneczną pogodą. To samo tyczy się odczuwalnego ciepła, mimo nieco niższej temperatury, nadal jest przyjemnie. Pogoda w Neapolu w październiku pozwala na przedłużenie wakacji. Średnie temperatury w październiku w ciągu dnia wynoszą 22,1°C. Temperatura morza natomiast wynosi 22 °C. Pierwsza dekada października jest zdecydowanie najładniejsza, jeśli chodzi o pogodę i temperaturę, ponieważ oscylują one, w granicach od 19°C do 26°C.  Są one także porównywalne z temperaturami odnotowywanymi latem w tej części Półwyspu Apenińskiego. Dopiero zazwyczaj w połowie października następuje delikatne pogorszenie pogody. Oprócz obniżenia temperatury, odczuwalny jest chłód poranków oraz nocy i wzrasta intensywność występowania opadów deszczu.

Neapol pogoda listopad

Listopad w Neapolu jest to miesiąc o najwyższej wilgotności o średniej ilości opadów na poziomie 162 mm. Zazwyczaj podczas tego najbardziej deszczowego miesiąca ilość dni deszczowych wynosi prawie 11 dni. Natomiast średnie temperatury w dzień wynoszą około 17,7 °C. Temperatura morza spada do 18 °C. Dni są już znacznie chłodniejsze, jednak wciąż jest bardzo przyjemne i zazwyczaj słonecznie. Pięknych dni bez wiatru i opadów jest zdecydowanie więcej niż tych z deszczem, dlatego też takie warunki pozwalają nam naładować jesienne baterie. Czasami w trakcie dnia występują sporadyczne deszcze, jednak są mało znaczące, żeby popsuć nastrój i zwiedzanie. Pomimo niższych temperatur w nocy i o poranku, to wystarczy poczekać do pojawienia się słońca, aby na nowo poczuć przyjemne ciepło.

Neapol jest doskonałym kierunkiem na jesienne wakacje na południu Europy. Pogoda jest niemal pewna, natomiast gdy wystąpią opady lub wiatr to zawsze można iść pozwiedzać muzea, pałace i przepiękne obiekty sakralne.

Autor: Magdalena Łydka

Najlepsze hotele w Neapolu

Poprzedni

Najciekawsze propozycje filmowe nakręcone na wyspie Capri

Zwiedzanie Wybrzeża Amalfitańskiego zimą

Następny

Dodaj komentarz