Kiedy jechać na Ischię?

Tagi , , , , ,

Poszukując inspirujących wakacji w starym włoskim stylu, warto odwiedzić liczne słoneczne wyspy. Chociaż Ischia nie jest pierwszą, która przychodzi na myśl, to właśnie ją coraz częściej wybierają turyści pragnący poczuć autentyczny lokalny klimat. Jaki jest najlepszy czas na wizytę w Ischii?

Sezon turystyczny na Ischii- wiosna i lato

Ischia to piękna włoska wyspa, którą można bez problemu odwiedzać przez cały rok. Sezon rozpoczyna się wczesną wiosną, zazwyczaj tuż po Wielkanocy i trwa do października. Ze względu na piękną pogodę i mniejszy ruch najlepszymi miesiącami do odwiedzenia wyspy jest maj oraz wrzesień. To również okres najmniejszej ilości opadów. Temperatury od marca do maja wahają się w granicach od prawie 15°C do nawet 25°C. Pozwala to na cieszenie się z atrakcji wyspy.

Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku na wyspie. Bujna roślinność ma soczyście zielony kolor, a turyści jeszcze nie przybyli. To również czas, gdy można znaleźć stosunkowo tanie miejsca noclegowe. Oczywiście, gdy pobyt na wyspie nie pokrywa się ze świętami Wielkanocnymi lub 1 maja. Chociaż temperatura wody nie pozwala na kąpiele w morzu, to liczne termalne źródła dostępne są przez cały rok.

Na wyspie panuje klimat śródziemnomorski, czyli niemal gwarantujący udany pod względem pogody wypoczynek w miesiącach letnich. To właśnie wówczas od czerwca do końca sierpnia panuje tu największy upał, a opady należą do rzadkości. Lato jest najlepszym momentem na wędrówki szlakami, czy opływanie wyspy wynajętymi łodziami w poszukiwaniu ukrytych zatoczek.

Ischia poza sezonem- jesień i zima

Poza sezonem Ischia to nadal chętnie odwiedzane miejsce wypoczynkowe i chociaż trudno liczyć tu na upał, to nadal jest tu przyjemnie ciepło. Jednym z najczęściej odradzanych miesięcy w roku jest natomiast listopad. Wiąże się to z faktem, iż jest tu wówczas bardzo wietrznie.

Jesień, czyli okres od końca września do listopada to czas, gdy temperatury stają się niższe. Chociaż jeszcze we wrześniu można tu trafić na dni, gdzie jest 30°C to w listopadzie, będzie to już zaledwie 16°C. Biorąc jednak pod uwagę wilgotność i wiatr nadal są to przyjemne temperatury dla większości Europejczyków. Można wówczas swobodnie i spokojnie podziwiać liczne zabytki, atrakcje, a także wędrować po okolicy. To również idealny moment dla miłośników aktywnego wypoczynku, niepowtarzalnych wrażeń oraz agroturystyki. Jesienią bowiem zaczynają się zbiory oliwek oraz wytwarzania wina, a także zbierania grzybów, zwłaszcza Porcini rosnących w lasach na zboczach góry Epomeo.

Zima na Ischii jest nadal łagodna, lecz nie zachęca do zwiedzania. Temperatury wahają się od 12°C do 15°C, a opady deszczu i śniegu są dość częste. Największą trudnością o tej porze roku są występujące tu wówczas sztormy, a co za tym idzie odwołane promy. Nie zabraknie tu jednak możliwości zwiedzania, duża część restauracji pracuje tu przez cały rok, a hotele i SPA oferują korzystne cenowo pakiety.

Najlepsze hotele w Neapolu

Poprzedni

Grotta Azzurra (Lazurowa Grota) – zwiedzanie, co warto wiedzieć

Jak poruszać się po wybrzeżu amalfitańskim?

Następny

Dodaj komentarz