Kierunek Rzym – które miejsca i zabytki warto zobaczyć?

Tagi , , ,

Rzym oferuje tak wiele, że trudno zadecydować, co zobaczyć najpierw! Jednak tak zwane Wieczne Miasto zwiedzisz zarówno w długi weekend, jak i podczas dłuższego pobytu. Podpowiadamy, który zabytki Rzymu są najchętniej odwiedzane. Warto uwzględnić je w swoich planach.

Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Od czego zacząć zwiedzanie Rzymu?

Załóżmy, że udało ci się sprawdzić na przykład loty Poznań-Rzym i kupić wymarzone bilety. Termin zaklepany, pozostaje jednak zrobić listę miejsc, które warto odwiedzić w Wiecznym Mieście. Zacznij od najsłynniejszych zabytków związanych z Watykanem, najbardziej obfotografowywanych i kultowych, ale możesz wierzyć – wartych tego, by ujrzeć je na własne oczy.

  • Bazylika Św. Piotra

Ten barokowy obiekt robi naprawdę duże wrażenie. Bazylika jest jednym z największych kościołów na całym świecie, a jej monumentalną kopułę zaprojektował sam Michał Anioł. Zachwyca nie tylko z zewnątrz. W środku zaskoczy Cię przepych, bogato zdobione ołtarze, imponujące nawy boczne. To tutaj znajduje się również słynna rzeźba Pieta pochodząca z 1499 roku.

  • Kaplica Sykstyńska

Powstała w 1483 roku. Wysoka na 30 metrów, urzeka przede wszystkim słynnymi freskami, które wyszły spod ręki Michała Anioła. Zobaczysz tu między innymi „Stworzenie Adama“.

Co zobaczyć w Rzymie? Miasto starożytne, które zachwyca

Bez tych zabytków poznawanie Rzymu byłoby niekompletne. Co polecamy w szczególności?

  • Koloseum

Symbol Rzymu, antyczna arena, która mieściła niegdyś aż 70 000 osób. W 2007 roku Koloseum uznano za jeden z nowych cudów świata. Znajdziesz je w samym centrum miasta. Podpowiadamy, że w każdą pierwszą niedzielę miesiąca wstęp jest bezpłatny!

Co Zobaczyc W Rzymie Miasto Starozytne Ktore Zachwyca
Co Zobaczyc W Rzymie Miasto Starozytne Ktore Zachwyca
  • Forum Romanum

Niegdyś ten wielki plac miejski stanowił centrum starożytnego miasta. Dzisiaj to miejsce, w którym można podziwiać pozostałości po dawnych zabytkach. Znajdziesz tu na przykład ruiny świątyń i pomników. Dużym plusem jest to, że do Forum Romanum łatwo dojdziesz piechotą – znajduje się w centrum.

  • Kapitol

Ubierz wygodne buty, bo aby dostać się na Kapitol, jedno z siedmiu wzgórz otaczających miasto, musisz pokonać 100 stopni, które zaprojektował Michał Anioł. Za to na szczycie roztacza się cudowny widok! W centralnej części placu zobaczysz pomnik Marka Aureliusza na koniu.

Najciekawsze zabytki w Rzymie – historyczne centrum miasta

Schody Hiszpańskie liczą sobie aż 138 stopni (najwięcej w Europie!) i powstały w XVIII wieku. Na tych bardzo szerokich schodach nie wolno siadać, pić kawy czy jeść. A wszystko w celu ochrony słynnego zabytku. Wokół znajdziesz wiele luksusowych butików, ale też kawiarni i restauracji.

  • Panteon

Od ponad 2000 lat starożytny Panteon zachwyca i zdumiewa. Powstał na bazie koła, wspartego na 16 kolumnach. Betonowa kopuła ma ponad 43 metry w centralnej części. Panteon to jedna z najlepiej zachowanych starożytnych budowli w Europie.

Najciekawsze Zabytki W Rzymie Historyczne Centrum Miasta
Najciekawsze Zabytki W Rzymie Historyczne Centrum Miasta
  • Fontanna di Trevi

Wiele fontann na świecie jest znanych, ale ta w Rzymie należy do najsłynniejszych! Powstała w połowie XVII wieku. To, co najmocniej przykuwa uwagę to bóstwo oceanów Okeanos, który prowadzi rydwan. Legenda głosi, że kto wrzuci do tej fontanny monetę, ten na pewno jeszcze wróci do wiecznego miasta!

  • Campo de’ Fiori

Kolejny bardzo znany zakątek Rzymu. Sam plac Campo de’ Fiori skrywa mroczną historię, bo niegdyś palono na nim skazańców i osoby, które uznano za wrogów Kościoła. Dzisiaj w tym miejscu turyści cieszą oczy barwnymi straganami na targowisku. Warto zajrzeć na nie wczesnym rankiem (jest czynne od godziny 7) i zakupić trochę włoskich specjałów.

Rzym to zabytki wielkie i zapierające dech w piersiach, ale też małe uliczki i nieco bardziej kameralne dzielnice. Warto zwiedzać go powoli, korzystając z komunikacji miejskiej, która działa bardzo prężnie (trzy linie metra oraz trzy kolejki podmiejskie).

Najlepsze hotele w Neapolu

Poprzedni

Śródziemnomorskie dania z cateringu dietetycznego w Kielcach. Zobacz ofertę dla amatorów włoskiej kuchni ?

Gdzie zjeść w Neapolu? Najlepsze miejsca

Następny

Dodaj komentarz