Muzeum Skarbu San Gennaro, zwiedzanie, bilety online

Tagi , , , ,

Museo del Tesoro di San Gennaro – Muzeum Skarbu San Gennaro to muzeum wyjątkowe położone w Neapolu, w Kampanii w południowych Włoszech. Kolekcja obejmuje dużą liczbę wotów, a także srebrne i złote przedmioty, obrazy, popiersia z brązu i inne XVIII-wieczne artefakty. Planujesz zwiedzić Muzeum Skarbu San Gennaro w Neapolu? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym miejscu.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Muzeum Skarbu San Gennaro – historia i opis

Muzeum Skarbu San Gennaro w Neapolu prezentuje również bezcenne dziedzictwo dewocjonaliów wykonanych ze złota, srebra, brązu i kamieni szlachetnych. Na przestrzeni wieków bogactwa te zostały podarowane San Gennaro przez neapolitańskich i zagranicznych królów, papieży i lud. Muzeum Skarbów San Gennaro znajduje się obok katedry i kaplicy Tesoro. Otwarto je dla zwiedzających w grudniu 2003 roku dzięki projektowi finansowanemu przez prywatne firmy, fundusze europejskie i lokalne instytucje, pod wysokim patronatem Prezydenta Republiki Włoskiej i na wniosek Deputacji Królewskiej Kaplicy Skarbu – świeckiej instytucji założonej w 1601 roku. Warto wiedzieć, że podczas wydarzeń wojennych w latach 1940-45 skarb San Gennaro został ukryty w Watykanie i sprowadzony z powrotem do katedry w 1947 roku.

Gdzie znajduje się Muzeum Skarbu San Gennaro, adres?

Aby dojechać do Muzeum Skarbu San Gennaro należy wpisać w nawigację adres: Via Duomo, 149, 80138 Neapol NA, Włochy.

Polecany artykuł: Najpiękniejsze plaże w Neapolu i w okolicy

Jak dojechać do Muzeum Skarbu San Gennaro?

Metrem

Do muzeum można dotrzeć z głównego dworca kolejowego pieszo oraz liniami metra 1 i 2.

  • Z przystanku Dante – linia metra 1

Wychodząc ze stacji, należy skręcić w via Port’Alba i iść prosto do Vico San Pietro a Maiella. Kontynuuj, aż dotrzesz do via dei Tribunali. Idź dalej via dei Tribunali aż do skrzyżowania z via Duomo. Skręć w lewo i idź przez 50 m, gdzie po prawej stronie znajdziesz Muzeum. Wejście znajduje się pod arkadami.

  • Z przystanku Piazza Cavour, linia metra nr 2

Wychodząc ze stacji, przejdź przez via Foria i idź w lewo przez kilka metrów, aż do via Duomo, po prawej stronie. Kontynuuj przez około 400 m do katedry w Neapolu. Wejście do muzeum znajduje się po lewej stronie, na prawo od fasady Duomo, pod arkadami.

Samochodem

Muzeum znajduje się w historycznym centrum, więc jeśli przyjeżdżasz samochodem, zwróć szczególną uwagę na strefę ograniczonego ruchu – ZTL. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej mogą skorzystać z parkingu De Santo – Gardes przy Via Giuseppe dei Ruffi, oddalonego o nieco ponad 100 metrów od Muzeum.

Pieszo

Wychodząc z dworca, należy przejść przez piazza Garibaldi, trzymając się lewej strony (patrz hotel Terminus). Na końcu placu skręć w Corso Umberto I i idź około 650 m do Piazza Nicola Amore. Wejście do Muzeum Skarbu San Gennaro znajduje się po prawej stronie, obok katedry w Neapolu, pod arkadami.

Ile czasu trwa zwiedzanie Muzeum Skarbu San Gennaro?

Na wizytę w Muzeum Skarbu San Gennaro warto przeznaczyć minimum 1 godzinę. Trasa zwiedzania Muzeum obejmuje również wizytę w trzech zakrystiach Cappella del Tesoro ( niedawno odrestaurowanych) i zawierających cenne obrazy Massimo Stanzione, Luca Giordano, Giacomo Farelli i Aniello Falcone, które nigdy wcześniej nie były udostępniane publiczności.

Czy warto odwiedzić Muzeum Skarbu San Gennaro?

Oczywiście, że tak! Powierzchnia muzeum wynosi ponad siedemset metrów kwadratowych, a w pomieszczeniach pod Kaplicą Skarbów eksponowane są dzieła, które nigdy wcześniej nie były wystawiane na widok publiczny. Znajduje się tu także wiele dzieł sztuki, w tym biżuteria, posągi, popiersia, tkaniny i obrazy o wielkiej wartości. Co ciekawe, według badań przeprowadzonych przez grupę ekspertów, którzy przeanalizowali wartość wszystkich elementów kolekcji, Skarb Świętego Gennaro byłby nawet bogatszy niż korona angielskiej królowej Elżbiety II i carów Rosji.
Wśród najciekawszych przedmiotów znajduje się nakrycie głowy biskupa z 1713 roku – jeden z najcenniejszych przedmiotów na świecie z ponad 3694 kamieniami szlachetnymi. Szmaragdy reprezentują wiedzę, rubiny symbolizują krew św. Januarego, diamenty (które są najsilniejszymi kamieniami) nawiązują do wiary.

Godziny otwarcia Muzeum Skarbu San Gennaro

Muzeum Skarbu San Gennaro otwarte jest codziennie: od 9:30 do 18:00 (ostatnie wejście o 17:00). Natomiast Kaplica Skarbu San Gennaro otwarta jest m.in.:

  • Poniedziałek i sobota: 09.30-13.00 (ostatnie wejście 12:30) / 15.00-18.00 (ostatnie wejście 17.30);
  • Od wtorku do piątku: 09.30-13.00 / 14.30-18.00 (ostatnie wejście 17.30);
  • Niedziela: 09.00-13.00 (ostatnie wejście 12:30) / 16.30-18.00 (ostatnie wejście 17.30).

Bilety  i ceny do Muzeum Skarbu San Gennaro, Ile kosztuje wejście?

Kasa biletowa znajduje się przy wejściu do Muzeum Skarbu, pod arkadami na prawo od głównego wejścia do katedry w Neapolu. Bilet można również kupić bezpośrednio w Kaplicy Skarbu San Gennaro.

Ceny biletów do Skarbu San Gennaro (przewodnik audio w cenie)

  • Dorośli 12 € 
  • Ulgowy 8,5 € (osoby powyżej 65 lat, opiekunowie osób niepełnosprawnych)
  • Bezpłatnie (dzieci poniżej 12 lat, niepełnosprawni zwiedzający, itp.)

Aby uniknąć stania w kolejce po bilet, możesz kupić bilet także online na stronie https://www.tiqets.com/pl/neapol-atrakcje-c71720/museum-of-the-treasure-of-san-gennaro-bilety-p1021005.

Polecany artykuł: TOP 15 powodów, dla których warto odwiedzić Neapol

Autor: Magdalena Łydka – miłośniczka podróży, szczególnie tych na Bałkany. Copywriterka specjalizująca się w tematyce podróżniczej, która pracę w korporacji zastąpiła tworzeniem stron internetowych i podróżowaniem. Każdą wolną chwilę spędza w podróży z dobrą książką i notesem. Autorka kilku ebooków o Chorwacji, Bałkanach i Półwyspie Apenińskim. Ulubione miejsce do pracy: wyspa Korčula w Chorwacji.

Najlepsze hotele w Neapolu

Poprzedni

Capri atrakcje – TOP 15 najciekawszych, które warto zobaczyć

Katakumby w San Gennaro, zwiedzanie, godziny, bilety online

Następny

Dodaj komentarz