Najbardziej instagramowe miejsca w Neapolu

Tagi , , , , , , , , ,

Neapol to tętniące życiem włoskie miasto w południowej części kraju tuż nad Zatoką Neapolitańską i Wezuwiuszem. Już sama jego lokalizacja sprawia, iż jest jednym z najbardziej wdzięcznych do fotografowania miejsc w Europie. Wąskie uliczki i kręte zaułki, mili ludzie, słońce, zabytki i pyszne jedzenie. To jedynie dopełnienie idealnego miejsca na wakacje wprost z Instagrama. Sprawdź instagramowe miejsca w Neapolu!

Wezuwiusz

Nie można przyjechać do Neapolu i nie zrobić zdjęcia na szczycie jednego z pięciu najgroźniejszych wulkanów na świecie i jedynego aktywnego w Europie kontynentalnej. Chociaż leży około 9 kilometrów od samego Neapolu to góruje nad miastem i jest widoczny z każdego punktu widokowego. Dla osób mniej chętnych na długi trekking, a nadal chcących uchwycić wulkan najlepszym rozwiązaniem okaże się z pewnością widok na rozświetloną panoramę miasta o zachodzie słońca. Wtedy Wezuwiusz oraz Zatoka Neapolitańska stanowią jedynie dopełniające tło.

Drzwi w Castel Nuovo

Znajdująca się przy porcie Molo Beverello Castel Nuovo przyciąga co roku rzesze turystów. Sam zamek stanowi ciekawe historycznie miejsce z rzymskimi korzeniami. Jego monumentalny i srogi wygląd w połączeniu z panoramą zatoki tworzy ciekawą kompozycję, którą idealnie uzupełnia prowadzący do niego most. Część zamku poświęcona została na muzeum. W którym znajdują oryginalne XIII wieczne drzwi z brązu, w których do dziś tkwi kula armatnia. To właśnie one, zwłaszcza z bliska wprawiają w zachwyt i podziw. Zostały zbudowane przez mnicha na cześć udanych podbojów króla Ferdynanda I. Obecnie stanowią idealne tło zdjęć wprost wyjętych z Instagrama.

Teatro di San Carlo

To najstarsza XVIII-wieczna opera w Europie. Znajduje się przy Via San Carlo pomiędzy Palazzo Reale di Napoli a Piazza del Plebiscito. Jej złocone i bogato zdobione wnętrze robi niesamowite wrażenie. Monumentalny budynek aż po sklepienie wypełniony płaskorzeźbami jest jednym z najchętniej fotografowanych w Neapolu.

Kręte uliczki Neapolu

Ulice tego malowniczego miasta nie zawsze są idealnie czyste i schludne, ale jednocześnie nadają pewien niepowtarzalny styl temu miejscu. Neapol nie jest nowym i nowoczesnym miastem, ale utożsamia w sobie wielowiekową tradycję i architekturę sięgającą VIII wieku p.n.e. To na jej podstawie wzniesiono tutejsze budynki i nadano ton życia mieszkańców. Wśród zatłoczonych wąskich uliczek, grafit i rozwieszonego na sznurach prania odnaleźć można swoiste piękno, które uchwycone w odpowiedni kadr może podbić Instagram. Są to naprawdę godne polecenia miejsca w Neapolu.

Pedamentina San Martino

Via Pedamentina San Martino to wyjątkowa droga łącząca historyczne centrum miasta z Pustelnią San Martino. Zbudowana z 414 stopni w XIV wieku łączy ze sobą piękne widoki punktu widokowego na Zatokę Neapolitańską, Wezuwiusz i całe miasto. Stanowi ciekawe miejsce, wzdłuż którego na odcinku 650 metrów ulokowane są domy tutejszych mieszkańców oraz małe, urocze kapliczki. Cała sceneria zachęca do robienia zdjęć, zwłaszcza o zachodzie słońca. Ze względu na swoją wartość historyczną i architektoniczną droga ta została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Plaża Riva Fiorita

Plaża Riva Fiorita to niesamowite i niepowtarzalne miejsce w Neapolu. Ze względu na swoje położenie tuż u stóp Villa Volpicelli i w całości utworzone z wapiennych, białych skał idealnie wpisuje się w ramy instafriendly. Zwłaszcza gdy na pierwszym planie znajduje się sama plaża, a tło stanowi zachodzące słońce odbijające się w wodach Zatoki Neapolitańskiej.

Najlepsze hotele w Neapolu

Poprzedni

Podziemny Neapol – zwiedzanie

Jak poruszać się po Capri?

Następny

Dodaj komentarz