Najlepsze miejsca na niesamowite zdjęcia w Sorrento

Tagi , , , , ,

Sorrento to jeden z kilku ulubionych celów podróżników poszukujących niesamowitych widoków i miejsc do fotografowania. Miasto znajduje się na północnym wybrzeżu Półwyspu Sorrentyńskiego we Włoszech. Sorrento to także jedno z najpopularniejszych miejsc dla osób szukających romantycznych miejsc na miesiąc miodowy, rocznicę lub piękne zdjęcia. Piękne widoki, spokojne tempo życia i urokliwe, wąskie uliczki sprawiają, że jest to doskonałe miasto na interesujące kadry do naszych zdjęć. Oto lista miejsc na niesamowite zdjęcia w Sorrento.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Dolina Młynów przy placu Tasso

Przemierzając plac Tasso i kierując się w stronę starego miasta w Sorrento, warto udać się na ulicę Via Fuorimura, gdzie znajduje się punkt widokowy na jeden z najciekawszych sekretów miasta, a mianowicie na malowniczą – Vallone dei Mulini – Dolinę Młynów.

Ciekawe miejsca na niesamowite zdjęcia w Sorrento – Villa Komunalne

Największą atrakcją parku Villa Comunale jest taras widokowy. Villa Komunale to wyjątkowo romantyczne miejsce z ławeczkami ustawionymi w kierunku morza. Park ten jest idealnym miejscem do malowniczych fotografii, a także do spędzenia miłych, romantycznych chwil. Okolice wejścia do ogrodu zostały ozdobione uroczym muralem i ławeczką udekorowaną majoliką.

Klasztor Franciszkanów – Chiostro di San Francesco

Obok ogrodu Villa Comunale znajduje się XII-wieczny niezwykle fotogeniczny krużganek w Klasztorze Franciszkanów. Jest to także jedno z najbardziej popularnych miejsc organizacji przyjęć weselnych w Sorrento. To także doskonałe i eleganckie tło do pięknych fotografii.

Taras w Excelsior Vittoria

Taras w Excelsior Vittoria stał się bardzo popularny dzięki pięknej piosence Lucio Dalla Caruso, nagranej także przez Andreę Boccelli i Luciano Pavarottiego.

Bagni Regina Giovanna

Bagni Regina Giovanni to niezwykle romantyczne miejsce w Sorrento. Malownicze ruiny rzymskiej willi z widokiem na wybrzeże są niezapomnianym miejscem do uwiecznienia na fotografii. Warto wybrać się tam także późnym popołudniem lub w trakcie tzw. Złotej godziny – Golden hour.

Miejsca na niesamowite zdjęcia w Sorrento – Marina Grande

Mała, rybacka osada Marina Grande – Wielka Przystań, jest idealnym miejscem na spacer oraz na spokojną kolację we dwoje nad brzegiem morza. To wyjątkowe miejsce do świętowania specjalnej okazji i fotografowania. Historia tej chronionej z dwóch stron przez wysokie klify wioski rybackiej sięga czasów antycznych. Po przejściu przez wąską bramę możemy poczuć się jak w jednym z kolorowych miasteczek Wybrzeża Amalfitańskiego. W Marina Grande czekają na nas m.in. łódki rybackie, kolorowe domki, niewielka piaszczysta plaża oraz wszechobecny klimat typowego małego, rybackiego miasteczka.

La Marinella

La Marinella to malownicze miejsce widokowe, które znajduje się w Sant’Agnello – mieście obok Sorrento. Miejsce to uznawane jest za jedno z najbardziej zapierających dech w piersiach na całym wybrzeżu Kampanii. Najpiękniejsze widoki są tuż przed zachodem słońca. Z pewnością to najbardziej romantyczny fragment wybrzeża w Sorrento.

Łaźnie Królowej Joanny

Jedno z najciekawszych i najbardziej fotograficznych miejsc w Sorrento znajduje się na krańcu Caposorrento– Przylądka Sorrento. Bagni della Regina Giovanna– Łaźnie królowej Joanny to niezwykle urokliwa zatoczka, której średnica wynosi około 40 metrów. Otacza je pierścień wysokich wapiennych skał, natomiast połączenie z otwartym morzem gwarantuje wyłącznie naturalny tunel powstały po wschodniej stronie. Jest to doskonałe miejsce do kąpieli oraz fotografowania.

Bastion Parsano – pozostałość po miejskich fortyfikacjach

Nowożytność przyniosła Sorrento nowe zagrożenia, w tym najazdy Saracenów. W XVI administracja miasta rozpoczęła ambitny plan przebudowy, a także unowocześnienia dotychczasowych murów miejskich, z których wiele pochodziło jeszcze z antycznych czasów. Inżynierowie wzmocnili istniejące już mury i wznieśli nowe bastiony. Jednym z nich jest Bastione di Parsano – Bastion Parsano, który przetrwał do naszych czasów.

Ciekawe miejsca na niesamowite zdjęcia w Sorrento – punkt widokowy przy Hotelu Settimo Cielo

Niezwykle interesującym miejscem na niesamowite zdjęcia z piękną panoramą jest także parking przy Hotelu Settimo Cielo w Sorrento. Znajduje się przy głównej drodze prowadzącej w kierunku Wybrzeża Amalfitańskiego.

Dowiedz się więcej o atrakcjach Wybrzeża Amalfitańskiego

Autor: Magdalena Łydka

Najlepsze hotele w Neapolu

Poprzedni

Gdzie w Sorrento zjeść tanio i dobrze ? Lista miejsc

Pogoda i temperatura na Capri w ciągu roku

Następny

Dodaj komentarz