Parkingi w Sorrento — ceny, adresy i wskazówki

Tagi , , , , ,

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Kilka słów o jednym z najpiękniejszych miasteczek wybrzeża Amalfi

Sorrento bez wątpienia jest jednym z najbardziej urodziwych miejsc wybrzeża amalfitańskiego. Historia miasteczka sięga 600 roku p.n.e., kiedy to nosiło rzymską nazwę Surrentum i znane było z ryb i wina. Dzisiejsze Sorrento jest szczególnie cenione ze względu na magiczne widoki oraz dogodną lokalizację, sprzyjającą dalszym wypadom. Błękitne morze zamknięte w skalistym krajobrazie, kolorowe, wąskie uliczki, zapach włoskiej kawy czy też spacer po piaszczystej plaży to jedynie kilka z niewątpliwych atutów tego miejsca. Sorrento świetnie sprawdza się również jako krótki przystanek lub baza wypadowa do dalszego zwiedzania — na przykład w kierunku Neapolu, Wezuwiusza czy Pompejów. Wielu turystów przemieszcza się po Sorrento samochodami – wynajętymi lub własnymi. Dowiedz się, gdzie znajdują się parkingi w Sorrento i czy łatwo na nich znaleźć miejsce do parkowania.

Słowem wstępu o parkowaniu w Sorrento

Znalezienie parkingu w Sorrento nie jest tak trudne, jak mogłoby się na początku wydawać. W centrum miasta jest wiele możliwości parkingu, jednak niekoniecznie bezpłatnego. Bezpłatne miejsca parkingowe oznaczone są białymi liniami, natomiast płatne – niebieskimi. Istnieje bardzo ograniczona liczba miejsc parkingowych oznaczonych białymi liniami, a znalezienie takiego miejsca może nieco przypominać wygraną na loterii. Nie oznacza to jednak, że jest to niemożliwe. Warto próbować, a jeżeli nam się nie uda, warto mieć w zanadrzu listę płatnych parkingów. Przyjeżdżając samochodem do Sorrento, należy mieć na uwadze również ograniczenia czasowe. Historyczne centrum miasteczka zamknięte jest dla ruchu każdego dnia po godzinie 19:30 oraz przez całą niedzielę. 

Bezpłatne parkingi w Sorrento

Dowiedzieliśmy się już, że bezpłatne miejsca parkingowe w Sorrento oznaczone są białymi liniami. Przykładowe miejsca, gdzie znaleźć można bezpłatny parking przy ulicy to:

 • Via Rota – parking usytuowany nieco dalej od historycznego centrum,
 • Via Parsano – znajduje się zaledwie kilka kroków od Corsto Italia.

Warto zaznaczyć również, że niektóre hotele oferują bezpłatny parking dla swoich gości, np. Hotel Leone. Podczas rezerwacji noclegu dobrze jest dopytać o kwestie parkingowe — nawet jeśli dany hotel nie oferuje parkingu dla swoich gości, istnieje duża szansa, że pokieruje nas w odpowiednie miejsce.

Płatne parkingi w Sorrento

Miejsca parkingowe oznaczone niebieskimi liniami to płatne publiczne parkingi działające w Sorrento. Zajęcie miejsca parkingowego na czas 30 minut to koszt 1 euro — natomiast godzinny parking to koszt 2 euro, podobnie jak rozpoczęcie każdej kolejnej godziny. W Sorrento działa również kilka prywatnych parkingów i garaży, gdzie możemy bez zmartwień zostawić swój samochód.

Sorrento Parking, Via Fuorimura 16

Parking strzeżony w garażu znajduje się w niewielkiej odległości od Piazza Tasso, czyli głównego placu w Sorrento. Parking jest zadaszony, dodatkowo na jego terenie działa system kamer, co gwarantuje bezpieczeństwo pojazdów oraz komfort klientów. Dodatkowo skorzystać można z szeregu usług, takich jak transfer pomiędzy garażem a portem lub dworcem kolejowym, pokój gościnny z prysznicem czy też wypożyczalnię skuterów i e-rowerów, którymi nieco bardziej komfortowo możemy poruszać się po okolicy.

Koszt: 

 • 2,50 euro za każdą godzinę w przedziale czasowym 6:00 – 22:00,
 • 4,50 euro za każdą godzinę w przedziale czasowym 22:00 – 6:00,
 • 27 euro — stawka dzienna,
 • rabat w przypadku wynajmu na kilka dni.

Parcheggio Achille Lauro, Via Correale 23

Jest to zadaszony garaż położony w okolicy placu Piazza Lauro. Liczy sobie kilkaset miejsc parkingowych, co jest sporym atutem — niewielkie szanse, że zabraknie dla nas przestrzeni!

Koszt:

 • brak kosztów w przypadku parkowania krótszego niż 30 minut,
 • 2 euro za każdą godzinę,
 • 24 euro — stawka dzienna.

Parcheggio Stinga, Via degli Aranci 17

Prywatny, strzeżony parking znajdujący się wzdłuż Via degli Aranci. W kilka minut dotrzeć można do Corso Italia. Bezpieczny parking z możliwością bezobsługowej płatności w automacie.

Koszt:

 • 2 euro za każdą godzinę,
 • 20 euro za 24 godziny.

Parcheggio Marina Piccola, Via Luigi de Maio

Garaż strzeżony „Marina Piccola” znajduje się w porcie, przez co jest szczególnie polecany osobom, które płyną promem na Capri. Ceny różnią się w zależności od wielkości pojazdu, natomiast uśrednione wartości można znaleźć w cenniku poniżej.

Koszt:

 • 22 euro za pierwsze 6 godzin,
 • 26 euro za pierwsze 12 godzin,
 • 32 euro za 24 godziny,
 • zniżka w przypadku rezerwacji online.

Najlepsze hotele w Neapolu

Poprzedni

Wycieczka na Punta Campanella- najpiękniejszy punkt Półwyspu Sorretyńskiego

Ile kosztują wakacje w Sorrento we Włoszech?

Następny

Dodaj komentarz