Pogoda i temperatura na Capri w ciągu roku

Tagi , , ,

Capri jest włoską, słoneczną wyspą, która jest chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata. Capri słynie z malowniczych krajobrazów oraz licznych jaskiń. Przed podróżą na tę włoską wyspę warto dowiedzieć się jaka jest pogoda na Capri.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Garść faktów o Capri

Capri to włoska wyspa usytuowana na Morzu Tyrreńskim w Zatoce Neapolitańskiej. Capri stanowi część archipelagu Wysp Kampańskich. Wyspa ta jest położona w pobliżu półwyspu Sorrento.

Capri jest niewielka i zbudowana ze skał wapiennych, dzięki czemu na wyspie jest wiele tajemniczych jaskiń wartych zobaczenia. Na wyspie są dwa miasta, czyli Capri i Anacapri. Według historyków wyspa była już zamieszkiwana w okresie paleolitu. Najsłynniejszymi atrakcjami na Capri są między innymi: Koralowa Grota, Willa Jovis, kościół i pustelnia Catrella, Willa Damecuta oraz Kartuzja San Giacomo.

Łodzie na nabrzeżu Marina Grande na wyspie Capri na Morzu Tyrreńskim, Włochy
Łodzie na nabrzeżu Marina Grande na wyspie Capri na Morzu Tyrreńskim, Włochy, licencja: shutterstock/By Roman Babakin

Pogoda na Capri 

Na Capri panuje klimat śródziemnomorski. Lato jest ciepłe i suche, a temperatura w czasie zimy jest umiarkowana. Średnia roczna temperatura powietrza wynosi dwadzieścia stopni Celsjusza. W ciągu całego roku na Capri spada czterysta osiemdziesiąt pięć milimetrów deszczu. Przez dwieście sześć dni w ciągu roku nie pada. Średnia roczna wilgotność powietrza wynosi sześćdziesiąt dziewięć procent.

Marzec

W marcu średnia temperatura powietrza za dnia wynosi szesnaście stopni Celsjusza, a w nocy siedem stopni Celsjusza. Temperatura wody wówczas wynosi zazwyczaj piętnaście stopni Celsjusza. Liczba godzin słonecznych na Capri w marcu wynosi sześć.

Kwiecień 

W kwietniu termometry w ciągu dnia wskazują zazwyczaj osiemnaście stopni Celsjusza, a w nocy osiem stopni Celsjusza. Średnia temperatura wody w tym miesiącu wynosi średnio szesnaście stopni. Wówczas na Capri rejestruje się siedem godzin słonecznych.

Pogoda na Capri – Maj

Widok z góry Solaro na wyspie Capri w letni dzień, Włochy
Widok z góry Solaro na wyspie Capri w letni dzień, Włochy, licencja: shutterstock/By Neirfy

Wówczas średnia temperatura powietrza wynosi już dwadzieścia trzy stopnie Celsjusza w dzień i trzynaście stopni Celsjusza w nocy. Temperatura wody najczęściej wynosi osiemnaście stopni Celsjusza. W maju liczba godzin słonecznych wynosi osiem.

Czerwiec

Wraz z początkiem wakacji średnia temperatura powietrza wzrasta do dwudziestu siedmiu stopni Celsjusza za dnia i do siedemnastu stopni Celsjusza w nocy. Woda ma w tym czasie zazwyczaj dwadzieścia dwa stopnie Celsjusza. Liczba godzin słonecznych w czerwcu na Capri wynosi dziewięć.

Lipiec

W lipcu średnia temperatura powietrza za dnia wynosi trzydzieści stopni Celsjusza. W nocy natomiast termometry wskazują zazwyczaj dziewiętnaście stopni Celsjusza. Wówczas temperatura wody wynosi średnio dwadzieścia cztery stopnie Celsjusza.  Liczba godzin słonecznych wzrasta do jedenastu.

Pogoda na Capri – Sierpień

Sierpień jest najcieplejszym miesiącem na Capri. Wówczas średnia temperatura powietrza za dnia wzrasta do trzydziestu jeden stopni Celsjusza, a w nocy do dwudziestu stopni Celsjusza. Termometry umieszczone w wodzie zazwyczaj wtedy wskazują dwadzieścia pięć stopni Celsjusza.  Liczba godzin słonecznych spada do dziewięciu.

Wrzesień

Wyspa Capri w piękny letni dzień we Włoszech
Wyspa Capri w piękny letni dzień we Włoszech, licencja: shutterstock/By Sergii Figurnyi

Wraz z końcem okresu wakacyjnego średnia temperatura powietrza spada do dwudziestu sześciu stopni Celsjusza w dzień, a w nocy do szesnastu stopni Celsjusza. Temperatura wody spada do dwudziestu czterech stopni Celsjusza. Liczba godzin słonecznych na Capri wynosi wówczas osiem.

Październik

W październiku termometry za dnia wskazują zazwyczaj dwadzieścia trzy stopnie Celsjusza, a w nocy trzynaście stopni Celsjusza. Średnia temperatura wody spada do dwudziestu jeden stopni Celsjusza. Na Capri w październiku liczba godzin słonecznych wynosi sześć.

Pogoda na Capri – Listopad

W listopadzie średnia temperatura powietrza za dnia spada do siedemnastu stopni Celsjusza. Natomiast w nocy temperatura wynosi zazwyczaj osiem stopni Celsjusza. Temperatura wody wówczas wynosi osiemnaście stopni Celsjusza. Liczba godzin słonecznych w listopadzie spada do czterech.

Okres od grudnia do lutego

W grudniu maksymalna temperatura powietrza wynosi piętnaście stopni Celsjusza, a w styczniu oraz lutym trzynaście stopni Celsjusza. Są to miesiące, w których obserwuje się największe opady.

Najlepsze hotele w Neapolu

Poprzedni

Park Archeologiczny Pompeje

Najpiękniejsze plaże w Olbii i okolicach

Następny

Dodaj komentarz