Pogoda i temperatura na Capri w ciągu roku

Tagi , , , ,

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że wakacje czekają na nas tuż za rogiem. Pogoda robi się dla nas bowiem coraz bardziej przychylna, a słońce sprawia, że czujemy znaczny przypływ energii. Niemniej jednak niektórzy nie mogą cieszyć się letnim urlopem, a ich przełożony w zamian za to zapewnia im wolne w innych miesiącach. Turyści jednak nie powinni narzekać, gdyż istnieją bowiem miejsca, w których pogoda dopisuje przez cały rok, a nawet wakacje i opalanie się na plaży we wrześniu czy październiku również będzie możliwe. Jako że wśród polskich turystów niezmienną popularnością cieszy się włoska wyspa Capri, warto więc sprawdzić, jak prezentuje się pogoda w konkretnych miesiącach, a także temperatury wody u jej wybrzeży. Tak więc kiedy jechać na Capri? Jaka jest pogoda i temperatura na Capri w wybranych miesiącach?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Pogoda i temperatura na Capri

Capri jest wyspą w Zatoce Neapolitańskiej i z pewnością większość turystów kojarzy ją podobnie jak słoneczną Italię. W związku z tym uważają oni, że każdy miesiąc jest dobry, by udać się tam na wakacje. Czy jednak rzeczywiście tak jest? Oto jak przedstawia się temperatura na Capri https://neapol.pl/capri/ w poszczególnych miesiącach:

 • marzec– Capri w marcu to być może nie najlepszy pomysł, ale z pewnością też nie najgorszy. Zwykle temperatury wahają się na poziomie około 15 stopni Celsjusza w dzień i spadają do 12 stopni Celsjusza w nocy. Marzec nie jest też miesiącem obarczonym ogromną ilością opadów, jednak odczuwalne są podmuchy silnego wiatru na wyspie.
 • kwiecień– jest jednym z bardziej słonecznych miesięcy na Capri. Termometry mieszkańców zgodnie pokazują 17 stopni Celsjusza w dzień i około 15 w nocy. Nie występuje również zbyt duża liczba opadów.
 • maj– w tym miesiącu pogodę na Capri można nazwać wymarzoną. W dzień podróżni mogą cieszyć się 20 stopniami Celsjusza, a w nocy 19 stopniami. Opady również są niewielkie.
 • czerwiec- to pierwszy z wakacyjnych miesięcy, a na Capri panuje wówczas temperatura rzędu 25 stopni Celsjusza w dzień i 20 stopni w nocy. Opady praktycznie nie występują.
 • lipiec– na Capri zaczynają się prawdziwe upały. W dzień termometry pokazują nawet 28 stopni a w nocy 26 stopni Celsjusza. O opadach w lipcu można zapomnieć.
 • sierpień– to najgorętszy miesiąc, w którym termometry pokazują nawet 30 stopni Celsjusza w dzień i 28 w nocy. Opady praktycznie nie występują.
 • wrzesień-to miesiąc, w którym dalej na Capri jest ciepło. Dzień przynosi 26 stopni Celsjusza, zaś noc 24 stopnie Celsjusza. Nieznacznie zwiększa się jednak suma opadów.
 • październik-to również dobry miesiąc na wizytę na wyspie. Dzień to temperatura rzędu 23 stopni Celsjusza, nocami temperatura spada do około 20 stopni. Występuje jednak całkiem pokaźna ilość dni deszczowych.
 • listopad- Capri staje się nieco chłodniejsze. W dzień mieszkańcy i turyści mogą cieszyć się 19 stopniami Celsjusza, zaś w nocy 16 stopniami. Pojawia się bardzo duża ilość opadów.

Temperatura wody u wybrzeży Capri

Capri to przede wszystkim piękne plaże i lazurowe wody. Warto więc wiedzieć, który miesiąc jest najlepszy na zażywanie kąpieli. Tak więc:

 • marzec– to z pewnością najmniej odpowiedni miesiąc, gdyż temperatura wody wynosi jedynie 12-13 stopni Celsjusza.
 • kwiecień– temperatura wody u wybrzeży Capri nieco się podnosi i wynosi już około 15 stopni Celsjusza. Bardziej odważni turyści, próbują już pierwszych wejść do wody.
 • maj– to jeden z miesięcy, w których można zacząć swobodnie się kąpać w morzu, gdyż temperatura wody wzrasta do 18 stopni Celsjusza.
 • czerwiec– letni miesiąc gwarantuje temperaturę wody u wybrzeży Capri na poziomie 20 stopni Celsjusza.
 • lipiec– w lipcu panują idealne warunki do kąpieli. Woda osiąga bowiem magiczną granicę 22- 23 stopni Celsjusza.
 • sierpień– w sierpniu z kolei temperatury wody osiągają rekordowe wyniki. Wodne termometry pokazują 25-26 stopni Celsjusza, co z pewnością zachęca skutecznie do kąpieli.
 • wrzesień– w tym miesiącu temperatura wody dalej utrzymuje się na poziomie 23-24 stopni Celsjusza.
 • październik– niestety od października temperatury wody u wybrzeży Capri zaczynają gwałtownie spadać. Wynoszą one już około 18 stopni Celsjusza.
 • listopad– w listopadzie również warto odpuścić sobie kąpiele u wybrzeży Capri, gdyż temperatura wody wynosi jedynie 14 stopni Celsjusza.

Sprawdź również Najlepsza pogoda na Wybrzeżu Amalfi

Najlepsze hotele w Neapolu

Poprzedni

Najlepsze miejsca na niesamowite zdjęcia w Sorrento

Jak prezentuje się neapolitańska pogoda w ciągu roku?

Następny

Dodaj komentarz