TOP 10 idealnych miejsc na fotowycieczkę po Capri

Tagi , , , , , , ,

Capri to cudowna, malownicza wyspa, pełna pięknych krajobrazów i malowniczych ujęć idealnych na zdjęcia. Będąc na Capri, zachwycisz się z pewnością otaczającym Cię pięknem natury, a Twój aparat rozgrzeje się do czerwoności. Każdy zakątek wyspy Capri jest przepełniony czystym, błękitnym niebem i cudownymi widokami na błękitną wodę. Na wyspie jest wiele ciekawych miejsc, które pozwolą Ci na zrobienie idealnych zdjęć, do których będziesz wracał latami. Poznaj 10 idealnych miejsc na fotowycieczkę po Capri.

Każdy z nas lubi się chwalić zdjęciami z wakacji na Instagramie, Facebooku i innych mediach społecznościowych. Zdjęcia robimy także dla siebie, aby po latach miło wspominać spędzony na wakacjach czas i poczuć się, jak byśmy byli tam znów. Obecne aparaty potrafią wychwycić każdą głębię, kolor fotografowanych obiektów. Będąc na wyspie z pewnością rozgrzejesz swój aparat do czerwoności. Nasza rada – koniecznie weź ze sobą power bank, a najlepiej kilka.

Na Capri istnieje wiele miejsc zapierających dech w piersiach. Poznaj 10 miejsc na Capri, które warto uwiecznić na zdjęciach.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ogrody Augusta na Capri

Ogrody Augusta to piękny ogród botaniczny na wyspie Capri w Kampanii we Włoszech. Pierwotnie zwane były Ogrodami Kruppa. Założył je Friedrich Alfred Kruppa, na terenie swojej posiadłości. Ogrody położone są na tarasach z widokiem na morze. W ogrodach znajduje się pomnik Włodzimierza Lenina, jeden z nielicznych we Włoszech. Pomnik składa się z kilku 5-marmurowych bloków. Stoi on przed domem rosyjskiego pisarza Maksyma Gorskiego. Z ogrodów Augusta można uzyskać piękne zdjęcia panoramy wyspy Capri. Z ogrodów widać górę Solaro, zatokę Marina Piccola i Faraglioni. W ogrodzie jest bogata roślinność, w kwiaty kwitną cały czas. Z pewnością tu odpoczniemy, spacerując ścieżkami pośród kwiatów, a przy tym robimy niesamowicie kolorowe zdjęcia. Ogrody są czynne codziennie od 10 do 20.

Taras kolejki linowej

Stąd rozciąga się spektakularny widok na okolicę. Podczas podróży kolejką także możesz uchwycić piękne kadry oraz nakręcić super film. Bilety na kolejkę kosztują 2 euro. Taras kolejki znajduje się za przystankiem na szczycie klifu. Roztacza się stąd bajkowy widok na okolicę i zatokę Neapolitańską.

Świątynia w Villa Lysis

Villa Lysis, znana również jako Villa Fersen, to wolnostojąca rezydencja w pięknym ogrodzie otoczonym pnączami i cyprysami niedaleko ruin Villa Jovis. Została zbudowana przez francuskiego hrabiego Jacquesa d’Adelswarda Fersena w 1905 roku, a romantyczny klimat tego miejsca można odczuć po dziś dzień. Fersen był jednym z najbardziej ekscentrycznych gości na wyspie i chciał stworzyć rezydencję w odosobnionym, romantycznym miejscu, na szczycie klifu z widokiem na morze. Villa jest czynna dla zwiedzających codziennie od 10 do 18.

Cudowny widok na morze z Punta Tragara na Capri

Cudowny punkt widokowy na morze z Punta Tagara to kolejny obowiązkowy punkt na mapie Capri, dla wszystkich influencerów, Jeśli chcesz mieć cudowne, malownicze zdjęcia na tle pięknej niebieskiej wody koniecznie musisz tu być. Stąd dostaniesz się również szlakiem do podnóża Faraglioni, gdzie również sceneria zachęca do ciekawych i niepowtarzalnych zdjęć.

Skały Syren w Marina Piccola

Jedną z typowych pocztówek pięknej włoskiej wyspy Capri są Faraglioni, zespół trzech ogromnych skał, które bardzo chętnie są fotografowane. Jeśli podoba Ci się pomysł spędzenia dnia na plaży z widokiem na słynne Faraglioni, zafascynuje Cię przepiękna zatoka Marina Piccola, która znajduje się tuż przed gigantycznymi skałami Syren. Naturalne środowisko tej plaży czyni z niej bohaterkę słynnej mitologicznej legendy, która pojawia się w dziele „Odyseja” Homera, ponieważ mówi się, że to właśnie tam syreny uwiodły swymi pieśniami bohatera Ulissesa. Dojście do Mariny Piccola jest naprawdę łatwe, ponieważ z centrum Capri, dokładnie z Piazzetta, idąc Via Roma i schodami na Via Mulo można to zrobić pieszo tylko w 15 minut. Możesz także podjechać tu autobusem.

Kwiaty i cytryny

Capri jest pełne kwiatów, roślin, kolorowych straganów z wielobarwnymi owocami i warzywami. To również może być niezłym tłem do zdjęć z pobytu na Capri. Dodatkowo uchwycisz tradycje, mieszkańców i zachowasz cząstkę życia wyspy na fotografii. Kolorowe stragany pełne kolorowych warzyw, również wychodzą ładnie na zdjęciach. Wykorzystaj to i baw się kolorami, których jest na wyspie pełno.

Villa San Michele

Villa San Michele w Anacapri była wymarzonym domem szwedzkiego lekarza Axela Munthe. Munthe po raz pierwszy przybył na Capri w 1885 roku. Zbudował swoją willę na ruinach starożytnej kaplicy poświęconej San Michele, wykonując serię szkiców wykonanych na ścianie. W Villa San Michele wystawionych jest wiele starożytnych artefaktów – przedmiotów znalezionych przez Munthe na Capri, Anacapri i innych miejscach, z których część podarowali przyjaciele. Widoczne są fragmenty sarkofagów, popiersia, rzymskie bruki, marmury i kolumny. W ogrodzie znajduje się grecki grobowiec i granitowy Sfinks, z którego roztacza się widok na całą wyspę Capri.

Uliczki miast Capri

Miasta Capri są malownicze i pełno tu zabytków historycznych. Niekiedy możesz poczuć się jak w innej epoce. W różnych zakątkach Capri znajdziesz widok na piękną wodę, dlatego warto spacerować po uliczkach tej cudownej wyspy w poszukiwaniu ładnych, nietuzinkowych ujęć. Ulice Capri są pełne luksusowych sklepów, przytulnych restauracji i kawiarni i ogromnych hoteli. Niektóre okazałe luksusowe wille są przemienione na muzea i galerie sztuki. W miarę oddalania się od tętniącego życiem centrum Capri zauważysz, że ulice stają się cichsze i mniej zatłoczone. Stąd zaczynają się różne trasy, które prowadzą do różnych punktów widokowych wyspy. Każda trasa jest dobrze oznaczona, a na znakach jest także wskazany przybliżony czas przejścia.

Marina Grande Port

Marina Grande to centralna plaża wyspy. Do portu Marina Grande Port przypływają statki z Neapolu i Sorrento, które przywożą na molo dziesiątki turystów. Znajduje się tu także Marina Capri. Jest połączona ona z centrum Capri kolejką linową, która w ciągu czterech minut dowozi pasażerów na Piazzetta. W pobliżu mariny znajdują się przystanki autobusowe i postoje taksówek. W pobliżu znajdują się również restauracje, kawiarnie i sklepy spożywcze. Plaża Marina Grande cieszy się ogromną popularnością, dlatego może być tu dość tłoczno.

Faraglioni nad morzem – piękny widok na Capri

Najbardziej charakterystycznym widokiem na Capri są majestatyczne Faraglioni, trzy wysokie formacje skalne, które wystają z Morza Śródziemnego tuż przy wybrzeżu wyspy. Jest to obowiązkowy punkt dla odwiedzających Capri. Fargolini prezentują się przecudownie na zdjęciach, a ich widok zapiera dech w piersiach. Najlepszym sposobem na zobaczenie Faraglioni jest jednak wycieczka statkiem, łodzią. Kapitan statku przepłynie prosto przez kamienne przejście Faraglione di Mezzo. Możesz również popływać przy skałach. Znajdują się tu dwie plaże na brzegu wyspy, dokładnie naprzeciw majestatycznych skał – La Fontelina i da Luigi. Aby dotrzeć do tych skalistych plaż, wybierz drogę z malowniczego punktu widokowego Tragara. Jeśli wolisz nie wspinać się z powrotem po dniu spędzonym na słońcu, możesz skorzystać z promu, który zabierze Cię do Mariny Piccola.

Najlepsze hotele w Neapolu

Poprzedni

Jak zorganizować wymarzony ślub na Capri?

Wyjątkowe miejsca w Neapolu i okolicach, które koniecznie musisz odwiedzić!

Następny

Dodaj komentarz