Kiedy jechać na Wybrzeże Amalfi – najlepsze pory roku

Tagi , , , , , , , , , , , , , ,

Wbrew wszelkim ramom i utartym schematom, na wakacje możemy wybrać się o każdej porze roku, podczas każdego z dwunastu miesięcy. Wybrzeże Amalfi znajdujące się blisko Neapolu jest idealnym miejscem na wyjazd zarówno podczas zimy jak i latem. Warto wspomnieć też o tym, że jest to teren wpisany na listę UNESCO, a widok na cudowne Morze Tyrreńskie jest niezapomniany i niepowtarzalny.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wybrzeże Amalfitańskie wiosną – pogoda

Jest to pora roku, która budzi przyrodę do życia oraz rozbudza ludzi promieniami słońca. Marzec jest świetnym miesiącem dla osób lubujących się w średnich temperaturach nie przekraczających 15°C. Trzeci miesiąc roku rozpoznawalny jest z pierwszych kwiatów, długich spacerów bez akompaniamentu ciepłych i ciężkich ubrań oraz deszczu. Te ostatnie często spotykane w Polsce, lecz na półwyspie apenińskich ciężko o ogromne ulewy o tej porze roku.

Włosi znani z otwartości, ciepła oraz dobrej kuchni również wychodzą na ulice miast i pokazują, że nadeszło już wystarczające ciepło. Wiosną przyjemniej jest spędzać czas w kawiarni bądź restauracji, przez której okna wpadają ogrzewające promienie słoneczne. Maj to według ekspertów najlepszy turystyczny miesiąc jeśli chodzi o Wybrzeże Amalfi. Stosunkowo mała liczba turystów, doskonałe temperatury przekraczające 20°C oraz bujna roślinność w około.

Wybrzeże Amalfitańskie latem – pogoda

Skupiając się głównie na lipcu oraz sierpniu możemy dojść do wniosku, że to najbogatsze w atrakcje miesiące. Festiwale, koncerty, imprezy w klubach, pokazy oraz wiele innych atrakcji czeka na tysiące turystów odwiedzających Wybrzeże Amalfi. Te dwa miesiące są bardzo intensywne dla tamtejszych sprzedawców, właścicieli kurortów oraz restauratorów. Warto przygotować się na oblężenie najpopularniejszych restauracji w centrum oraz na to, że ceny mogą być wyższe niż poza ”sezonem wakacyjnym”. Jeśli ktoś jednak preferuje samotność oraz wyciszenie w otoczeniu roślin, zwierząt oraz morza ma możliwość wynajęcia prywatnej łodzi.

Na zdjęciu polecany Hotel Santa Caterina di Amalfi

Pogoda w tym okresie rozpieszcza najbardziej, a termometry wskazują ponad 30°C. Idealna pogoda do opalania się oraz odpoczynku i czerpania radości z danej chwili. Wrzesień to czas powrotów do pracy i szkoły, ale zawsze jest szansa na przedłużenie wakacji i wybrania się na Wybrzeże Amalfi późnym latem gdzie temperatury nadal idealne, a turystów jest niewielu.

Wybrzeże Amalfitańskie zimą – pogoda

Jest to prawdopodobnie najgorszy oraz najsmutniejszy czas w roku dla mieszkańców Wybrzeża Amalfi jak i dla turystów. Między listopadem, a marcem miejsce to jest zalewane siarczystym deszczem. Powietrze morskie staje się dziwne i tajemnicze, a fale uderzają o brzeg z taką siłą, że woda morska dociera do balkonów domów na klifie co powoduje wyprowadzkę mieszkańców do innego miejsca na ten czas.

Turyści wyruszający w podróż do jednej z wielu perełek na mapie Włoch muszą liczyć się z tym, iż większość restauracji oraz kawiarni będzie zamkniętych. Listopad to najbardziej deszczowy miesiąc w roku oraz najbardziej niebezpieczny dla mieszkańców znajdujących się blisko morza. Temperatury oscylują w granicach 15°C więc jest to gratka dla osób lubujących się w takich klimatach.

Najlepsze hotele w Neapolu

Poprzedni

Caserta

Capri w jeden dzień – co zobaczyć?

Następny

Dodaj komentarz