Wynajem auta w Neapolu

Tagi , , , ,

Wybierasz się do Neapolu samolotem? Z pewnością ułatwisz sobie zwiedzanie miasta czy podróżowanie po nim, wynajmując samochód. Jakie masz możliwości i na co zwrócić uwagę?

O auto zatroszcz się jeszcze przed wyjazdem!

Na samym lotnisku w Neapolu bez problemu znajdziesz wypożyczalnię samochodów. Prosperuje tam aż 10 firm, w tym również znanych w Polsce, jak i na całym świecie:

• Avis
• Budget
• Europcar
• Hertz
• Locauto Rent
• Maggiore
• Sicily by Car
• B-Rent
• Firefly und Win Rent
• Sixt

Jeśli więc skorzystasz z darmowego autobusu, który kursuje, co pięć minut między godziną 7:30 a 23:30 z P5 przed terminalem nr 1, to bez problemu dotrzesz do hali parkingowej, gdzie znajdują się samochody.


Teoretycznie więc także bezpośrednio po przylocie można zorganizować wynajem samochodu w Neapolu. Trudniej jest jednak wtedy negocjować stawki, a do tego często zmuszeni jesteśmy reflektować na dostępne w tym czasie modele, pełną ofertę. Jednym słowem za wysokie stawki będziemy zmuszeni wybrać, z tego, co aktualnie jest w ofercie.

Dlatego zdecydowanie lepiej jest poszukać wcześniej dobrej oferty online. W tym celu pomocne są porównywarki online. Niezależnie czy skorzystasz z happycar.pl, holidayscar.com, rentacar.com, czy easyterra.pl, z pewnością uda się znaleźć coś konkretnego w przystępnej cenie.

Jeśli niekoniecznie chcesz wypożyczyć samochód na lotnisku, tylko w innym miejscu Neapolu, to na happycar.pl wyszczególnione są wszystkie możliwości, łącznie ze wskazaniem miejsca na mapie.

Im wcześniej zarezerwujemy samochód przed wyjazdem, tym z pewnością cena będzie niższa. Trzeba jednak mieć świadomość, że w każdym zakątku świata cena zależna jest od:

• klasy pojazdu,
• marki,
• okresu w jakim wypożyczamy samochód,
• czy choćby tego, w jaki sposób rozliczamy się za wypożyczenie samochodu.

Wynajem auta przez pośrednika – zwróć uwagę na ubezpieczenie!

Realizowanie wynajmu pojazdu w samym Neapolu wiąże się jeszcze z jedną przeszkodą – najczęściej pracownicy obsługujący wypożyczalnię, komunikują się w języku włoskim, bądź ewentualnie w angielskim. Jeśli chcemy dopytać o szczegóły, związane np. z ubezpieczeniem, zastawem, czy dodatkowymi opcjami, jak nawigacja czy fotelik dziecięcy, to możemy natrafić na spory problem.

Dlatego pod tym względem zdecydowanie wygodniej jest u pośrednika, np. happycar.pl.

Schody zaczynają się, jeśli chcemy zrealizować ubezpieczenie. Mianowicie włoskie wypożyczalnie nie zawsze respektują ubezpieczenie wykupione u pośrednika. Może się więc zdarzyć, że za ubezpieczenie zapłacimy podwójnie. Dlatego albo trzeba dopytać o honorowanie ubezpieczenia wykupionego przy rezerwacji auta, albo zrezygnować z tej opcji u pośrednika, a dopełnić formalności na miejscu, w wypożyczalni. Niestety nie wszędzie będziemy mieć taką możliwość:

– na easyterra.pl wybór jest pomiędzy trzema wariantami: podstawowym, bez zmartwień i premium. W zależności od wyboru rodzaju pakietu, zmienia się też cena wynajmu pojazdu.

– na rent a car można wykupić tak zwane pełne pokrycie (opłata za każdy dzień wynajmu, uzależniona od klasy pojazdu). W przypadku kradzieży czy uszkodzenia pojazdu, wartość szkody pokrywa rent a car. Trzeba jednak pamiętać o małym haczyku – w pierwszej kolejności szkody pokrywa najemca pojazdu, a dopiero potem rachunek zostaje wyrównany przez pośrednika. Druga kwestia to zastaw na karcie kredytowej. Rent a car przekonuje, iż wykupienie pełnego pokrycia zwalnia z konieczności zastawu na karcie. W wypożyczalni jednak nie zawsze jest to respektowane.

Umowę podpiszesz bezpośrednio w wypożyczalni, co potrzebujesz?

Każdy obywatel EU, który chce wynająć samochód w Neapolu musi wylegitymować się dowodem tożsamości – dowodem osobistym bądź paszportem. Konieczne jest również okazanie prawa jazdy. Do podpisania umowy niezbędna będzie karta kredytowa, albo wypukła debetowa.

W przypadku debetowej na karcie musisz mieć wolne środki w wysokości pobieranego depozytu. Jeśli wykupisz ubezpieczenie przez pośrednika, to wypożyczalnia zabezpieczy na karcie środki jedynie w wysokości 100 Euro na koszty związane z ewentualnym niedotankowaniem pojazdu (samochód należy zwrócić z pełnym bakiem). Jeśli ubezpieczenie wykupimy w wypożyczalni to albo zapłacimy dodatkową opłatę za każdy dzień, albo wypożyczalnia zabezpieczy kwotę nawet do 1000 Euro na naszej karcie.

WAŻNE! Podpisując umowę, akceptujemy również stan pojazdu. Do umowy jest załączany protokół odbioru pojazdu. Warto zweryfikować, czy zgadza się ze stanem pojazdu. Jeśli nie wszystkie rysy czy obicia są uwzględnione, należy to zrobić przed podpisaniem, inaczej wina za te szkody może spocząć na nas.

Autem możesz poruszać się po całym Neapolu, a nawet Włoszech. Jeśli jednak zamierzasz przekroczyć granice, to musisz powiadomić o tym wypożyczalnię. W innym przypadku, jeśli np., dojdzie do wypadku czy kradzieży, ubezpieczenie może nie pokryć strat.

Idealny samochód na Neapol to?

Klasa A jest najmniejsza i najbardziej ekonomiczna. Jednak nie tylko ze względu na niższe opłaty warto zdecydować się na mniejszy samochód. W Neapolu trzeba radzić sobie na wąskich i dość ciasnych uliczkach, a do tego często przepełnionych parkingach. W takich warunkach najlepiej się sprawdzi mały, zwinny samochód.

Jeśli podróżujesz z dziećmi zainteresuj się kombi albo vanem.

Kradzież samochodu w Neapolu

Pamiętaj, że w Neapolu kradzieże pojazdów są na porządku dziennym. Celuj więc w marki, które nie interesują tak często złodziei. Unikniesz problemów na przyszłość.

Zasady ruchu drogowego w Neapolu

To może Ci się przydać:

– na rondzie nie ten ma pierwszeństwo, który się po rondzie porusza, tylko ten, kto wjeżdża, – podobnie jak w Polsce, należy przez cały dzień używać świateł.
– dozwolona prędkość w terenie zabudowanym: – 50 km/h,
– w miejscu niezabudowanym – 90 km/h,
– na autostradzie – 130 km/h,

Najlepsze hotele w Neapolu

Poprzedni

Okolice Neapolu – co warto zobaczyć w 3 dni?

Najlepsze pizzerie w Neapolu

Następny

Dodaj komentarz