Jak dostać się na Capri?

Tagi , , , ,

Niezależnie od tego, czy pobyt na Capri ma być dłuższy, czy też jedynie na weekend, najczęściej zadawanym pytaniem jest: jak dotrzeć na Capri? Niestety na wyspie nie ma lotniska, a najbliższe znajduje się w Neapolu. Co, jeśli to jeden z kolejnych punktów na naszym planie podróży? Poniżej przedstawiono praktyczne porady jak dostać się na Capri z kilku najczęściej wybieranych miejsc.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Zarezerwuj bilet na prom na Capri online, kliknij tutaj>>>

Wapienna wyspa Capri jest znana z oszałamiających krajobrazów rozciągających się między piaszczystymi plażami i inspirującymi górami. Co roku wyspa ta przeżywa oblężenie turystów. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż to bajeczne miejsce i choć niewielkie, to bardzo urokliwe. Największą zagwozdkę stanowi oczywiście to, jak najwygodniej i najtaniej dostać się na wyspę. Capri połączona jest trasami promowymi i wodolotami kursującymi z Neapolu, Positano, Ischii i Sorrento.

Jak dostać się na wyspę z Neapolu?

Opuszczając Neapol, mamy do wyboru dwa porty, z których odpływają łodzie na Capri. Należy jednak pamiętać, iż rozkłady i ceny zmieniają się w zależności od pory roku i pogody, trzeba więc sprawdzać je na bieżąco na stronach internetowych przewoźników. Główni oferujący swoje usługi w tym zakresie to Caremar, SNAV oraz Navigazione Libera del Golfo. Pierwszy port – Calata di Massa – oferuje przepłynięcie promem, który jest dość wolny, ale daje możliwość podziwiania okolicy. Jako jedyny także umożliwia przepłynięcie samochodem na wyspę. Warto jednak dodać, iż przez większą część roku ruch pojazdów spalinowych na wyspie jest ograniczony. Jedynie od listopada do Wielkanocy dopuszcza się prywatne auta. Podróż z portu Calata di Massa w Neapolu na Capri trwa wolnym promem około 80 minut, zwykłym promem 50 minut. Ceny biletów są różne i zawsze nieco droższe przy zamawianiu online, gdyż naliczona wówczas zostaje opłata rezerwacyjna.

Z drugiej strony w szczycie sezonu (lipiec-sierpień) obłożenie na promy jest tak wielkie, że czasem stacjonarnie brakuje biletów. Molo Beverello dysponuje wodolotami, są o wiele szybsze oraz droższe i sprawdzą się dla osób, którym szczególnie zależy na czasie. Pomost znajduje się na Piazza Muncipio naprzeciwko zamku Maschio Angioino. Należy znaleźć długi budynek z okienkiem, nad którym widnieje napis o sprzedaży biletów. Ich ceny są różne, ale nie przekraczają 20 €. Warto wspomnieć, iż kasy nie obsługują kart płatniczych i trzeba mieć przy sobie gotówkę. Podróż wodolotem z portu na Capri twa około 40 minut.

Jak dostać się na Capri z Sorrento?

Wyruszając na Capri z Sorrento, jest tylko jedna możliwość, a mianowicie port Marina Piccola. Podróż szybkim promem lub wodolotem jest bardzo krótka i trwa nie więcej niż 25 minut. W szczycie sezonu, czyli od czerwca do końca sierpnia promy lub wodoloty kursują nawet co 30 minut. Kasa biletowa znajduje się tuż przy Piazza Tasso, naprzeciwko doków.

Aby cieszyć się z pięknych widoków, najlepiej jest zająć miejsca na zewnątrz pokładu po lewej stronie. Wówczas najłatwiej przyjrzeć się wybrzeżu Sorrento i Punta Campanella. Cena biletu wynosi od 15 do 19 € w jedną stronę. Ciekawą alternatywą dla samodzielnej podróży na Capri jest jednodniowa zorganizowana wycieczka. Wyruszamy z tego samego portu w Sorrento na pokładzie łodzi w grupie do maksymalnie 12 osób. Mamy wówczas możliwość zatrzymania się na Punta Campanella, aby popływać, a następnie ruszyć dalej na wyspę. Na miejscu jest kilka godzin na samodzielne zwiedzanie, a zwieńczeniem dnia jest opłynięcie wyspy i powrót do Sorento.

Jak dostać się na wyspę z Wybrzeża Amalfi?

Trasa promowa pomiędzy Capri w Zatoce Neapolitańskiej a miastem Amalfi jest jedną z najpopularniejszych tras. Dlatego bez trudu znajdziemy tu wiele połączeń, zwłaszcza w sezonie, pomiędzy kwietniem a październikiem. Między Wybrzeżem Amalfi a Capri kursuje trzech przewoźników wypływających zarówno z samej Amalfi, jak też okolicznych miejscowości: Positano, Salerno i Ravello, a w szczycie sezonu również z Maiori. Długość podróży jest zależna od rodzaju transportu wodnego i mieści się pomiędzy 15 minutami a 1 godziną. Po przybyciu na wyspę powita nas Anacapri, w którym warto zatrzymać się choć na chwilę, aby wypić espresso. Aby dostać się do Błękitnej Groty, czyli jednej z największych atrakcji Capri należy wynająć łódź lub wybrać się na urokliwy spacer.

Jak dostać się na Capri z Wyspy Ischia?

W szczycie sezonu z wyspy odpływa wiele promów na Capri należących do 4 głównych przewoźników. Promy wypływają tu z kilku miejsc między innymi z Ischia Porto, Forio i Lacco Ameno. Bilety i dokładne informacje można uzyskać w kasie biletowej w Ischia Porto niedaleko Aragona Palace Hotel oraz w biurze w Casamicciola. Cena uzależniona jest nie tylko od pory roku czy wyboru środka transportu. Uzależniona jest też od tego, czy chcemy skorzystać ze stałych połączeń, czy wybrać się na prywatną jednodniową wycieczkę na Capri.

Jak dostać się do portu w Neapolu (Molo Beverello Port) z lotniska w Neapolu?

Port lotniczy w Neapolu Aeroporto di Napoli-Capodichino jest jednym z największych we Włoszech a na pewno w Kampanii. Powstał w 1950 roku, obsługuje nawet do 6 milionów pasażerów rocznie, gdyż stanowi punkt wyjścia dla wielu turystów przybywających na włoskie wyspy, położone w Zatoce Neapolitańskiej i Morzu Tyrreńskim. Lotnisko znajduje się 7 km od Neapolu w Capodichino.

Dojazd do centrum Neapolu z lotniska trwa jedynie 15 minut. Można dotrzeć tam korzystając z transportu publicznego za około 4 €, lub taksówki za nie więcej niż 20 €. W odległości 4 km od lotniska znajduje się również stacja kolejowa, na którą można również dotrzeć autobusem. Najdogodniejszą i jednocześnie najtańszą formą dostania się do Molo Beverello jest wybór autobusu linii Alibus. Łatwo dotrzeć do przystanku, gdyż znajduje się po lewej stronie wyjścia z hali przylotów. Bilety można kupić wcześniej, rezerwując je online, w kiosku na lotnisku lub u kierowcy przy wejściu do autobusu. Przejazd z Aeroporto di Napoli-Capodichino do Molo Beverello Port to koszt około 7,50 €.

Najlepsze hotele w Neapolu

Poprzedni

Plan wycieczki po Neapolu i okolicach

Gdzie spać na wyspie Ischia

Następny

Dodaj komentarz