Zima za pasem – sprawdź najlepsze miejsca do zjeżdżania we Włoszech

, , , , Tagi , , , , ,

Zima rozkręca się na dobre, a to sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na wyjazd na narty. Możliwości jest mnóstwo, zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. Od wielu już lat jednym z najpopularniejszych kierunków są Włochy, które zachęcają rewelacyjnymi stokami, z których rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki. Podpowiadamy, jak znaleźć najlepsze miejsce do zjeżdżania we Włoszech!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Zima za pasem – sprawdź najlepsze miejsca we Włoszech do zjeżdżania

Włochy to jedno z najczęściej wybieranych krajów przez turystów, także w okresie zimowym. Piękna pogoda, urokliwe krajobrazy, pyszna kuchnia, a także niezwykle szeroka oferta dla podróżnych, w tym tych, którzy przylatują, aby pojeździć na nartach. Wszystko to sprawia, że do Italii każdego roku wybierają się tysiące Polek i Polaków, aby aktywnie wypocząć na stoku. Sprawdźmy więc, jakie możliwości w tym zakresie oferują Włochy oraz gdzie warto się wybrać, aby można było uznać podróż za bardzo udaną. 

Podróż do Włoch – jak zaplanować?

Organizując podróż do Włoch trzeba oczywiście pamiętać o wielu kwestiach, w tym nie tylko wyborze środka transportu, ale też rezerwacji noclegów oraz zaplanowaniu najważniejszych atrakcji. Najlepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie przygotowań do takiego wyjazdu z odpowiednim, nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, dzięki czemu można oszczędzić sporo nerwów i pieniędzy. Musimy mieć też świadomość tego, że w sezonie zimowym Włochy cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony turystów, dlatego wszelkich rezerwacji trzeba dokonywać odpowiednio wcześnie. 

Chcesz wylecieć z portu lotniczego Kraków-Balice? Sprawdź loty z Krakowa w atrakcyjnych cenach.

Gdzie szukać najlepszych miejsc do zjeżdżania?

Wyjazd na narty do Włoch można zorganizować z reguły w okresie od grudnia do nawet marca, gdy dzień staje się już nieco dłuższy, mamy do czynienia ze słoneczną pogodą, ale jednocześnie stoki są nadal ośnieżone. Wśród oczywistych kierunków podróży dla wszystkich narciarzy trzeba wymienić oczywiście Livigno w Lombardii, które słynie z ciekawych i urozmaiconych tras. Wymieniając najpopularniejsze miejsca do zjeżdżania we Włoszech nie sposób nie wspomnieć o regionie Cortina D’Ampezzo, który słynie z trzech niezwykłych i połączonych ze sobą ośrodków narciarskich: Cristallo, Faloria oraz Tofane. Trasy są usytuowane w samym centrum Dolomitów, co czyni tę lokalizację wyjątkową. Zaawansowani narciarze mogą natomiast wybrać ośrodek San Martino Di Castrozza na wschodzie Trydentu, który słynie z tak dużej różnorodności, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.   

Lot i hotel do Włoch – jak znaleźć okazje?

Decydując się na podróż do Włoch trzeba oczywiście zaplanować ją w najmniejszym szczególe. Jako środek transportu warto wybrać samolot, tym bardziej, że obecnie linie lotnicze oferują połączenia w bardzo atrakcyjnych cenach, w tym tanie loty do Rzymu, czy tanie loty z innych polskich miast do wielu włoskich miejscowości. Najlepszych ofert można szukać za pośrednictwem eSky.pl, a przy okazji zwrócić uwagę na noclegi, w tym możliwość rezerwacji pakietu Lot+Hotel. Korzystając natomiast z podstrony Okazje uzyskuje się dostęp do dużej liczny atrakcyjnych ofert, które są ograniczone czasowo, ale za to w bardzo korzystnych cenach.

Na narty do Włoch – o czym jeszcze pamiętać?

Wybierając się do Włoch na narty należy też zadbać o kwestie bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim zaopatrzyć się w odpowiednie ubezpieczenie podróżne, które można wykupić w eSky.pl. Jest to szczególnie ważne w kontekście tego, że zamierza się jeździć na nartach, co rodzi ryzyko jakiegoś urazu. Ochrona przed takimi niespodziewanymi wydarzeniami w podróży jest więc nie tylko jedną z możliwości, co wręcz koniecznością, o której nie można zapomnieć!

Najlepsze hotele w Neapolu

Poprzedni

Plan wycieczki po Neapolu i Kampanii

Malownicze ogrody i parki w Neapolu, które warto zobaczyć 

Następny

Dodaj komentarz