Walizki – komfortowy i po(d)ręczny wybór

Tagi

Podróże to niewątpliwie relaks. Jednak przygotowanie do nich to często lekki stres. Zwłaszcza ten związany z pakowaniem. Podstawą komfortu jest pojemna i dostosowana do potrzeb walizka. To sprawdzone rozwiązanie, jeśli chodzi o spakowanie potrzebnych na rzeczy i przewiezienie ich. 

Letnia pora to czas bardziej intensywnych podróży w porównaniu do reszty roku. Wakacyjnym wyjazdom zazwyczaj towarzyszy podniecenie i radość. Są też elementy pośpiechu, stresu i chaosu. Dotyczą one przede wszystkim pakowania się. W końcu na kilku- czy kilkunastodniowy wyjazd musimy zabrać to, co potrzebne. Pod ręką musimy mieć więc ubrania i akcesoria dostosowane do warunków panujących na wyjeździe. Skompletowanie odpowiednich rzeczy, zapakowanie ich i bezpieczne i komfortowe dowiezienie w konkretne miejsce to dość konkretne wyzwanie. Kluczową rolę odgrywa tutaj typ bagażu. Walizki w nowoczesnym wydaniu, pojemne i wykonane z wytrzymałych materiałów sprawdzą się w tej roli perfekcyjnie. W dalszej części tekstu trochę więcej w tym temacie.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Walizki podróżne – rodzaje

Walizki mogą występować w różnych rozmiarach, jednak o tej kwestii bardziej szczegółowo w dalszej części tekstu. Kupując walizkę, poza rozmiarem, warto się przyjrzeć, z jakiego materiału jest ona wykonana. Dziś do produkcji walizek wykorzystuje się materiały sprawdzone, dzięki czemu są one wytrzymałe. W ofercie czołowych producentów znajdziemy walizki:

  • z nylonu – elastyczne, odporne na pęknięcia i bardzo pakowne (dzięki dużej liczbie dodatkowych kieszeni), niestety nie są odporne na deszcz i wilgoć;
  • z poliestru – właściwości podobne jak walizek z nylonu;
  • z ABS-u – to walizki twarde, jednak by nie były narażone na pęknięcia i wgniecenia muszą być maksymalnie wypakowane; są też bardzo lekkie, a ich cena jest przystępna;
  • z poliwęglanu (polikarbonu) – te walizki są bardziej elastyczne niż te wykonane z ABS-u, to także twarde walizki i lekkie, droższe niż te wyżej opisane;
  • z polipropylenu – pod względem cenowym i wytrzymałościowym plasują się między walizkami z ABS-u a poliwęglanu.

Walizkę można dobrać pod swoje potrzeby nie tylko ze względu na rozmiar czy też materiał wykonania. Kolejnym kryterium jest to, czy stawiamy na walizkę na kółkach czy bez. Tę pierwszą z pewnością będzie nam lżej transportować z miejsca na miejsce. Walizka mniejsza to zazwyczaj dwa kółka, a większa – cztery. Dobrze jest wybrać walizkę na kółkach, które obracają się o 360 stopni. Wtedy prowadzenie walizki jest znacznie łatwiejsze. Dodatkowe podniesienie wygody to zdecydowanie się na kółka kauczukowe. 

Poręczna walizka – zależnie od okoliczności

Walizki podróżne to przede wszystkim walizki w różnych rozmiarach. Dlatego też łatwo jest je dopasować do naszych potrzeb. A rozmiarowo dobrana walizka to nie tylko wygoda, ale także wpływ na to, czy nasze rzeczy dotrą na miejsce w nienaruszonym stanie. Jeśli dużo podróżujemy czy też nasza rodzina liczy kilka osób, warto jest się zaopatrzyć w zestawy walizek. Taki komplet to duże walizki, średnie i mniejsze (perfekcyjne jako bagaż podręczny – przewożenie takiego bagażu w większości linii lotniczych jest całkowicie bezpłatne). Perfekcyjnie dobrana walizka kabinowa pozwoli nam na zabranie najpotrzebniejszych rzeczy. Zanim więc kupimy walizkę, warto się dowiedzieć, jaki jest limit bagażu rejestrowanego i podręcznego w konkretnej linii lotniczej (wymiary i ciężar). A skoro już przy podniebnych podróżach jesteśmy, warto dodać, że podczas nich ze względu na bezpieczeństwo i większą odporność sprawdzą się walizki twarde. Wśród tych produktów mamy aż trzy wyżej opisane opcje do wyboru.

Jak komfortowo pakować walizki

Komfort nasz i naszych rzeczy niewątpliwie zależy także od sposobu spakowania walizek. W odpowiednim posegregowaniu rzeczy na pewno pomogą przegródki i kieszenie, w które jest zaopatrzona walizka. Warto, gdy pakujemy walizkę, przestrzegać paru zasad. Przede wszystkim zamiast składać ubrania, lepiej je rolować. Więcej się ich zmieści i będą mniej pogniecione. Przedmioty najcięższe należy spakować na samo dno walizki, a najpotrzebniejsze położyć na wierzchu. Takie pakowanie pozwoli nam dowieźć rzeczy w należytym porządku. Warto też nie pakować walizki po brzegi. 

Jak dodatkowo zabezpieczyć walizki w podróży?

Szyfrowany zamek to dobry pomysł, który będzie chronił naszą walizkę przed niepożądanymi rękoma. Warto również zabezpieczyć nasz bagaż przed zgubieniem. Można to na przykład połączyć z… modnym designem. Wygodna walizka w wyraźnym kolorze na pewno będzie się wyróżniać na tle innych. W związku z tym obsłudze i nam samym trudno ją będzie przeoczyć, czy pomylić z innymi bagażami. Niezbędne jest też przyczepienie do walizki identyfikatora z naszymi danymi teleadresowymi. Jeśli nie mamy kolorowej walizki, warto jest oznaczyć ją kolorową apaszką czy też neonową tasiemką.

Walizka to bagaż bardzo tradycyjny i z długą historią. Jednak dziś są ich różne kategorie. W związku z czym w sklepie możemy wybrać produkty sprawdzonych marek, które będą skrojone na nasze potrzeby. Współcześnie walizki to nie tylko funkcjonalność, ale i wysoka estetyka oraz najmodniejszy design. Wystarczy prześledzić ofertę Wittchen walizki – warto też przy zakupie skorzystać ze specjalnych ofert cenowych, takich jak letnie wyprzedaże 2022. Dzięki różnorodnej ofercie będziemy podróżować nie tylko wygodnie, ale i modnie.

Najlepsze hotele w Neapolu

Poprzedni

Sorrento- największe atrakcje turystyczne miasta i jego okolic

Plan wycieczki po Neapolu i Kampanii

Następny

Dodaj komentarz