Sorrento- największe atrakcje turystyczne miasta i jego okolic

Tagi , , , , , , ,

Sorrento często kojarzy się turystom z niewielkim miasteczkiem pomiędzy wzgórzami. To właśnie z takich krajobrazów słynie słoneczna Italia. Niemniej jednak Sorrento to dość pokaźna metropolia, która jednak od zawsze pozostawała w cieniu Neapolu. Okazuje się jednak, że jest to idealne miejsce na wakacje. Okolica jest niezwykle interesująca, podobnie jak samo miasto. Turyści, którzy zdecydują się na podróż tutaj, z pewnością takiej decyzji nie pożałują. Wobec tego, jakie są największe atrakcje Sorrento i jego okolic?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Sorrento?

Sorrento to miasto, które do tej pory nie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Co ciekawe, wielu turystów nie miało nawet pojęcia, gdzie się ono znajduje. Okazuje się, że to jedno z piękniejszych miast w prowincji Neapol. Znajduję się ono na wchodzącym do morza cyplu. Na miasto to cień rzuca majestatyczny wulkan Wezuwiusz. Sorrento zasłynęło nie tylko ze swoich pięknych plaż. Okazuje się, że z dnia na dzień turyści coraz bardziej zaczęli dostrzegać atrakcje, które im ono oferuje. Region miasta jest interesujący z wielu względów. Przede wszystkim w pobliżu znajduje się słynny wulkan. Po drugie zaś miasto otaczają tereny o niezwykłych walorach przyrodniczych. Jeśli więc turyści planują swoje wakacje, to Sorrento powinno znaleźć się w ich rozważaniach.

Jak można dojechać do Sorrento?

Sorrento jest miastem w regionie Neapol. W związku z tym, z lotniska w Neapolu będzie można się do niego szybko dostać. Jeśli turyści będą podróżować przy pomocy samochodu, zajmie im to około 1 godzinę i 10 minut. Miasto od Neapolu dzieli jedynie 50 kilometrów. W przypadku kiedy turyści postawią na komunikację miejską, zajmie im to około 1 godzinę i 20 minut. Z Neapolu do miasta kursuje autobus oznaczony numerem 1.

Jakie atrakcje turystyczne można znaleźć w Sorrento?

Sorrento jest idealnym miejscem dla turystów, którzy poszukują ucieczki od zatłoczonego Neapolu. Panuje tam niezwykle klimatyczna atmosfera. Z racji tego, że miasto powstało na 50-metrowym klifie, oferuje ono niesamowite widoki i doznania. Jednak jakie atrakcje czekają tam na turystów? Otóż jest ich bardzo wiele! Warto poznać najważniejsze z nich. 

Plac Tosso- najważniejsze miejsce w mieście

Turyści zwiedzanie Sorrento powinni zacząć od placu Tosso. Jest to granica pomiędzy starym, a także nowym miastem. Na zachód od placu Tosso rozciąga się historyczne stare miasto. Plac Tosso jest również przepełniony modnymi butikami oraz wyjątkowymi kawiarenkami. Jest to idealne miejsce na prawdziwy włoski lunch. Panie docenią je ze względu na zakupowe możliwości.

Dolina Młynów- nietuzinkowa atrakcja turystyczna

Dolina Młynów to atrakcja turystyczna znajdująca się tuż przy placu Tosso. Tak naprawdę jest to dość sekretna atrakcja Sorrento, którą wielu turystów nieświadomie pomija. Jest to bardzo głęboki wąwóz. Wykształcił się on ponad 37 tysięcy lat temu w wyniku erupcji Pół Flegrejskich. Dolina ta dawniej pełniła funkcję przemysłową. Dowodem na to są stare młyny, które obecnie można w niej podziwiać.

Deptak Corso i jego główna atrakcja- willa Fiorentino

Ulica Corso to jeden z głównych deptaków w Sorrento. Obecnie jest to prawdziwe zagłębie turystyczne z licznymi atrakcjami. Znaleźć tam można wiele restauracji oraz sklepów. Znajdują się tam również najmodniejsze butiki i domy mody. Przy deptaku Corso turyści znajdą  zabytkowy kościół. Jest to:

  • Katedra świętego Filipa i Jana- katedra ta została wzniesiona na kształt antycznej, greckiej świątyni. Budowa tego kościoła rozpoczęła się w X wieku. Zakończyła się ona jednak dopiero w późniejszym stuleciu. W katedrze tej można podziwiać malownicze freski i pozłacany ołtarz.

Najważniejszym punktem deptaku Corso jest jednak willa Fiorentino. To najdoskonalszy przykład nowoczesnej architektury. Można w niej podziwiać wiele czasowych wystaw, związanych z miastem Sorrento.

Łaźnie królowej Joanny- tej atrakcji nie można przegapić!

Na krańcu miasta, znajduje się jedna z największych atrakcji turystycznych Sorrento. Mowa tu o Łaźniach królowej Joanny. Jest to urokliwa zatoczka o okrągłym kształcie. Otoczona jest ona pierścieniem wapiennych skał. Według tradycji to właśnie tutaj królowa Neapolu- Joanna, miała zapraszać swoich kochanków. Obecnie jest to świetne miejsce do kąpieli.

Przeczytaj też: Sorrento – najlepsze noclegi nad morzem

Największe atrakcje turystyczne w okolicy Sorrento- co można znaleźć poza miastem?

Wspomniane zostało, że okolica Sorrento wyróżnia się terenami zielonymi i innymi atrakcjami. Z pewnością warto więc poświęcić jeden dzień na to, by udać się poza miasto. Tak więc jakie atrakcje turystyczne znajdują się w pobliżu Sorrento?

Wulkan Wezuwiusz- symbol Neapolu górujący nad Sorrento

Będąc w Sorrento, turyści z pewnością cały czas będą mieć przed oczami majestatyczny Wezuwiusz. Okazuje się, że można się na niego udać, a nawet zwiedzić jego krater. Wulkan Wezuwiusz to symbol regionu, który znajduje się jedynie 30 kilometrów od Sorrento. Można się do niego dostać przy pomocy komunikacji miejskiej. Jest to również świetny punkt widokowy na całą Zatokę Neapolitańską.

Pompeje – ważne stanowisko archeologiczne

Pompeje są niejako połączone ze zwiedzaniem Wezuwiusza. To właśnie one zostały doszczętnie zniszczone jego erupcją. Obecnie miasto to tętni życiem. Niemniej jednak znajduje się tam stanowisko archeologiczne. To właśnie tam można poznać historię starożytnych Pompejów. Turyści z pewnością nie powinni tej atrakcji przegapić.

Dowiedz się więcej: Pompeje – co zobaczyć, gdzie spać?

Bagni Regina Giovanna- punkt widokowy na klifach

Jedynie kilka kilometrów na zachód od miasta znajduje się Bagni Regina Giovanna. To miejsce o niezwykłych walorach przyrodniczych. Co więcej, na wysokich klifach został zorganizowany taras widokowy. Bagni Regina Giovanna to jedna z najważniejszych atrakcji okolicy. Można tam nie tylko bytować na łonie natury, ale również podziwiać piękne widoki. Jest to również miejsce niezwykle fotogeniczne i relaksujące. Z pewnością każdy turysta powinien zobaczyć je na własne oczy. Miejsce pozostawia niezapomniane wrażenia.

Najlepsze hotele w Neapolu

Poprzedni

Jak dojechać do Sorrento z Neapolu?- sprawdźmy dostępne możliwości!

Walizki – komfortowy i po(d)ręczny wybór

Następny

Dodaj komentarz