Jak zorganizować wymarzony ślub na Capri?

Tagi , , , ,

Capri jest jedną z najpiękniejszych włoskich wysp – słynie z zapierających dech w piersiach widoków, błękitnego morza i majestatycznych stromych skał, niemal wyrastających z wody. Leży w Zatoce Neapolitańskiej, powstała ona po odłączeniu się od Półwyspu Sorrento. Wyspa podzielona jest na dwa główne miasta. Są to Capri oraz Anacapri. Część wyspy wokół miasteczka Capri jest bardziej turystyczna i zatłoczona, znajduje się też tam większość atrakcji. Wpływa to także na nieco wyższe ceny. W Anacapri jest taniej, dlatego więcej tu turystów. Dzięki swemu położeniu na szczycie góra okolica jest spokojna. Capri i Anacapri różnią się od siebie, jednak oba miejsca mają wiele do zaoferowania, także pod względem organizacji ślubu. Sprawdź miejsca, w których zorganizujesz cudowny ślub na Capri!

Ślub na wyspie jest marzeniem wielu par, które chcą złożyć sobie przysięgę w romantycznej scenerii Morza Śródziemnego. Aby ten wyjątkowy dzień przebiegł bez stresu, należy pomyśleć odpowiednio wcześnie o wszelkich szczegółach przyjęcia. Warto skorzystać z usług profesjonalnego wedding plannera z wyspy, który dzięki doświadczeniu w organizacji tego typu imprez odbywających się poza stałym lądem oraz znajomości miejsc będzie mógł zagwarantować, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Jest to także świetny doradca w zakresie charakteru ceremonii oraz okresu, w którym najlepiej ją zorganizować.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

W czym może pomóc nam wedding planner?

W zależności od indywidualnych preferencji pary młodej oraz wybranego wedding plannera, może on pomóc między innymi w:

 • Odpowiednim przygotowaniu dokumentów, dzięki którym ślub zawarty na wyspie będzie ważny w Polsce,
 • Wydaniu aktu ślubu wraz z tłumaczeniem na język polski,
 • Tłumaczeniu ceremonii na język polski,
 • Zapewnieniu świadków (w przypadku ślubów w których uczestniczy tylko para młoda),
 • Organizacji urzędnika udzielającego ślubu,
 • Uiszczeniu opłat administracyjnych i urzędowych wymaganych we Włoszech.

Możliwe są także usługi dodatkowe, takie jak organizacja profesjonalnej sesji zdjęciowej z udziałem miejscowego fotografa, zapewnienie zakwaterowania dla pary młodej oraz gości weselnych, transport na wyspę, oprawa muzyczna, dekoracje ślubne czy też organizacja uroczystego obiadu w wybranej restauracji.

Kiedy wziąć ślub na Capri?

Najlepszy czas na zorganizowanie ślubu na Capri to okres od maja do połowy września. Tutejsi mieszkańcy nie polecają organzacji ślubu zimą. Wzburzone morze często potrafi przysporzyć trudności logistycznych, zwłaszcza jeżeli chodzi o transport na wyspę.

Organizacja ceremonii religijnej

Organizacja ceremonii religijnej w miastach Capri oraz Anacapri nie należy do najprostszych w przypadku katolików. Katolickie ceremonie mogą odbywać się wyłącznie dla osób, które mieszkają w archidiecezji Sorrento. Wyjątkiem jest specjalna dyspensa od biskupa. Śluby protestanckie mogą być celebrowane w niewielkiej, niemieckiej kaplicy ewangelickiej, znajdującej się na Capri.

Organizacja ceremonii cywilnej

Ta forma ceremonii jest o wiele prostsza do zorganizowania, dlatego chętnie wybierają ją pary młode. W miejscowości Capri znajduje się ratusz, w którym w godzinach urzędowania ceremonie są bezpłatne. Można jednak zdecydować się na jedno z wielu innych malowniczych miejsc na wyspie, gdzie należy liczyć się z niewielką opłatą za ceremonie.

Ślub na Capri – ceremonie cywilne odbywać się mogą w:

 • Belvedere Tragara – spośród wszystkich punktów panoramicznych, ten jest jednym z najłatwiej dostępnych. Nie umniejsza to jednak pięknym widokom, które możemy z niego podziwiać. Znajduje się w pobliżu hotelu Punta Tragara, gdzie można urządzić uroczysty obiad weselny.
 • Belvedere di Punta Cannone – jeden z najbardziej docenianych tarasów widokowych na wyspie. Można podziwiać z niego Ogrody Augusta, klasztory, groty, a także wystające z wody skały. Całość tworzy wyjątkową, niezapomnianą scenerię.
 • Augustus Gardens – Ogrody Augusta są prawdziwym świadectwem bogatej flory Capri. Na uwagę zasługuje wyjątkowa 180-stopniowa panorama wyspy, obejmująca zatokę Marina Piccola i górę Solaro.
 • Villa Lysis (Fersen) – Willa Lysis, dziś znana jako Willa Fersen, pochodzi z 1905 roku. Wybudował ją paryski hrabia Jacques d’Adelsward-Fersen. Willa ma do zaoferowania urzekające ogrody, piękne wnętrza, kameralne salony i niezapomniane widoki na Morze Śródziemne.
 • Charterhouse of St. Giacomo – kartuzja San Giacomo jest jednym z najstarszych zabytkowych budynków znajdujących się na wyspie Capri. Została zbudowana wokół dwóch dziedzińców – Dziedziniec Mały pochodzi z XIV zabudowy, natomiast Dziedziniec Duży powstał wskutek odbudowy mającej miejsce w XVI wieku.

Ceremonie cywilne w miejscowości Anacapri odbywać się mogą w:

 • Orrico fort – spośród czterech fortów znajdujących się po tej stronie wyspy, Orrico znajduje się najbardziej na północ.
 • Mesola fort – fort znajdujący się na zachodnim wybrzeżu; podobnie jak Fort Orrico – powstał w XIX wieku.
 • Punta Carena – latarnia morska zlokalizowana w południowo-zachodniej części wyspy. Za latarnią wznosi się otoczona murami obronnymi przepaść Migliera.
 • Villa Damecuta – jedna z dwunastu willi wybudowanych przez cesarza Tyberiusza. Oficjalnie uważa się, że została opuszczona po erupcji Wezuwiusza w 79 r. n.e.
 • Via Migliera – jest to niewielka ścieżka wijąca się przez wiejskie Anacapri, mijając po drodze winnice, fragmenty dawnych lasów oraz kuszące widoki na wyspę Ischia i morze. Droga kończy się przy Belvedere del Tuono, jednym z najbardziej widowiskowych punktów na wyspie Capri.
 • Santa Maria a Cetrella – określana mianem najbardziej nieziemskiego kościoła na Capri, wybudowana w średniowieczu franciszkańska kaplica. Kościół wkomponowany jest w skalistą ścianę z widokiem na wschodnią stronę wyspy.

Ślub na Capri – organizacja ceremonii symbolicznej

Ślub symboliczny nie ma konsekwencji prawnych ani przełożenia na status cywilny. Jest to coraz bardziej powszechna forma ślubowania sobie miłości. Składana przysięga małżeńska ma charakter indywidualny i często towarzyszą temu spore emocje. Ceremonia symboliczna może być zorganizowana w dowolnym miejscu na wyspie, nie ma w tym zakresie żadnych regulacji i ograniczeń.

Najlepsze hotele w Neapolu

Poprzedni

TOP 10 najpiękniejszych plaż na wyspie Capri

TOP 10 idealnych miejsc na fotowycieczkę po Capri

Następny

Dodaj komentarz