TOP 10 najpiękniejszych plaż na wyspie Capri

Tagi , , , , ,

Capri to niewielka, ale jedna z najpiękniejszych włoskich wysp. Znajduje się w malowniczej Zatoce Neapolitańskiej na Morzu Tyrreńskim. Posiada długie wybrzeże z charakterystycznymi, stromymi skałami, pośród których skrywa się wiele wspaniałych plaż. Przedstawiamy top 10 najpiękniejszych plaż na wyspie Capri.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Najpiękniejsze plaże na wyspie Capri

Capri posiada wiele plaż – prywatnych i publicznych, dzikich i zagospodarowanych. Ze względu na ukształtowanie terenu wyspy, większość plaż na wyspie jest zazwyczaj ciężko dostępna. Często otaczają je skały a brzeg wysypany jest kamieniami, jednak mimo tego nie można odmówić im uroku. Poznaj top 10 najpiękniejszych plaż na Capri.

Spiaggia di Marina Piccola

Niewielka plaża usytuowana na południu wyspy, jedno z najpopularniejszych miejsc do plażowania, usypana z niewielkich kamieni, żwiru i piasku, z łagodnym zejściem do morza, krystalicznie czystą wodą i skałami dookoła oraz charakterystycznym, skalnym łukiem przy brzegu. Plaża Marina Piccola dzieli się na dwie mniejsze plaże – Marina di Mulo i Marina di Pennauro. Oddzielone są Scoglio delle Sirene (skała, którą według legendy zamieszkiwały syreny) i położone na wysokości kościoła Sant’Andrea. Chcąc dotrzeć do plaży, trzeba przejść ulicą Via Marina Piccola i pokonać schody Via Mulo w pobliżu placu dworca autobusowego. Ta część wybrzeża jest słoneczna tylko do godziny 16, później słońce zachodzi za klify.

Spiaggia di Cala Grande10 najpiękniejszych plaż na wyspie Capri

Główna plaża na wyspie, długa i popularna wśród turystów oraz mieszkańców, przez co często jest zatłoczona. Plaża znajduje się w skalistej zatoce obok kamiennego molo i Marina Grande, czyli głównego portu na Capri. Charakteryzuje się płytkim i bezpiecznym brzegiem, przejrzystą wodą oraz widokiem na okoliczne formacje skalne i wulkan Wezuwiusz. Jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi (plaża rozciąga się wzdłuż ulicy Via Marina Grande). Na miejscu można wypożyczyć leżaki i parasole.

Spiaggia Bagni di Tiberio/Palazzo a Mare

Niewielki, ale piękny fragment wybrzeża wzdłuż klifów, nazywany perłą Capri. Miejsce jest ukryte w spokojnej, skalistej zatoce na północnym krańcu wyspy i oddalone zaledwie kilkaset metrów od zatoki Marina Grande i kościoła San Costanzo. Plaża jest kamienista, otaczają ją pozostałości rzymskiej willi (prowadzi do niej ulica Via Palazzo a Mare).

10 najpiękniejszych plaż na wyspie Capri – Piscina di Venere

Cicha i przytulna dzika plaża ukryta w niewielkiej zatoce w pobliżu wapiennego łuku skalnego Arco Naturale. Znajduje się kilkaset metrów od willi pisarza Curzio Malaparte na wschodnim brzegu wyspy. Miejsce znajduje się na odosobnionym fragmencie wybrzeża, z dala od tłumów turystów i jest dostępne od strony morza, idealne na relaks z książką.

La Canzone del Mare

Długa plaża na południowym wybrzeżu, w zatoce Marina Piccola, z widokiem na klify Faraglione di Terra. Plaża dzieli się na część publiczną i prywatną. Uważa się ją za jedną z najbardziej luksusowych plaż na wyspie. W pobliżu są też baseny z widokiem na morze, bar i lokale gastronomiczne.

Lido del Faro di Punta Carena – top 10 najpiękniejszych plaż na wyspie Capri

Skalisty fragment wybrzeża otoczony śródziemnomorską roślinnością, znajdujący się w pobliżu latarni morskiej Faro (jednej z najstarszych latarni na Morzu Śródziemnym) na przylądku Punta Carena w południowo-zachodniej części wyspy. To czysta plaża ze stromym zejściem do morza i spokojną, ale głęboką wodą otoczoną skałami, idealną do nurkowania. Miejsce jest bardzo popularne wśród mieszkańców wyspy Capri. Poza korzystaniem z kąpieli morskich na plaży można spędzić słoneczne popołudnie i podziwiać wspaniały zachód słońca. W sezonie letnim w pobliżu działają lokalne bary, w których często odbywają się wieczory z muzyką na żywo. W pobliżu znajduje się również niewielka plaża Cala Ventroso – pas skał i piasku osłonięty klifami i dostępny jedynie od strony morza, z wyjątkowo przejrzystą wodą i widokiem na szczyt Monte Solaro.

Spiaggia Torre Saracena

Kameralna, prywatna plaża popularna wśród mieszkańców i rodzin, wysypana żwirem i kamieniami, jedna z najstarszych na wyspie. Miejsce jest spokojne i ciche, z łagodnym zejściem do morza, parasolami i leżakami oraz widokiem na klify. Nad brzegiem znajdują się tarasy zbudowane na palach, w których są prysznice, przebieralnie i miejsce do odpoczynku zacienione pergolą oraz restauracja serwująca klasyczną kuchnię śródziemnomorską (plaża znajduje się poniżej ulicy Via Krupp, góruje nad nią jedna ze starożytnych wież, które służyły dawniej do obserwacji piratów).

Da Luigi ai Faraglioni

Spokojna i malownicza plaża położona na południowo-wschodnim wybrzeżu Capri w bezpośrednim sąsiedztwie klifów Faraglione di Terra i skał Monacone. Podobno pocałunek pod skalnym łukiem przynosi szczęście! Plaża jest oddzielona od pozostałej części wyspy, pokryta skałami i kamieniami, dostępna od strony morza lub szlaku z Punta Tragaram, ze stromym zejściem do morza i bardzo głęboką wodą, polecaną doświadczonym pływakom. 

Gradola

Niewielka skalista plaża, a w zasadzie wąska półka skalna na klifie wznoszącym się przy północnym brzegu wyspy, nieopodal jaskini morskiej Grotta Azzurra. Miejsce otaczają drzewa sosnowe, eukaliptusy. Miejsce zostało kilkukrotnie wyróżnione błękitną flagą, jako idealne do pływania i nurkowania. Posiada zejście do morza po drabinkach i przejrzystą, ale bardzo głęboką wodą – niepolecane dla rodzin z małymi dziećmi. Plaża nie jest zbyt popularna wśród turystów, a w pobliżu znajduje się jedynie niewielki bar.

TOP 10 najpiękniejszych plaż na wyspie Capri – Da Gioia

Najbardziej odosobnione miejsce na wybrzeżu wyspy, prywatna plaża, mała, spokojna i słabo zaludniona, ale pełna wspaniałych widoków. Miejsce jest uznawane za najbardziej romantyczne na całej wyspie, przez co stało się popularnie szczególnie wśród zakochanych. Plaża również jest częścią wybrzeża w zatoce Marina Piccola. Na miejscu znajdują się leżaki i parasole, a obok jest smaczna restauracja z tradycyjną, regionalną kuchnią i tarasem z widokiem na morze oraz prysznic i wypożyczalnia kajaków.

Najlepsze hotele w Neapolu

Poprzedni

Dlaczego warto odwiedzić Neapol zimą?

Jak zorganizować wymarzony ślub na Capri?

Następny

Dodaj komentarz